Tag Archives: клинт иствуд

Клинт Иствуд (92) го споделил рецептот за долговечност. Советите се едноставни и ефективни!

ИАКО има 92. години, Клинт Иствуд сè уште работи, моментално работи на нов документарен филм за дивиот свет наречен Why On Earth. Сепак, оваа славна ѕвезда можеби немаше да биде жива денес доколку не беше сведок на ненадејната смрт на неговиот татко. Во летото 1970. година, таткото на Клинт Иствуд …

Повеќе »

Клинт Иствуд во 93. година строго следи 3. животни правила. Едното е многу контроверзно

КЛИНТ ИСТВУД е еден од највпечатливите актери во Холивуд. Не само што глуми во филмови од 1955. година, туку и понатаму ја воодушевува публиката, дури и на 92-годишна возраст. Земајќи го сето ова предвид, луѓето често се прашуваат – како успева да остане здрав и енергичен толку долго? Иствуд отсекогаш …

Повеќе »

АКТЕРОТ НА 68 ГОДИНИ НАПРАВИЛ ДЕТЕ, ПА СО ПРИЗНАНИЕТО МНОГУМИНА ШОКИРАЛ: Ова е ПРИЧИНАТА што не го сакав претходно, а еве кои се РЕКОРДЕРИ!

Сè повеќе мажи стануваат татковци на во старо доба. Луѓето почнуваат да размислуваат за деца дури по 40-тата година од животот, а во тоа не гледаат ништо необично. Но, некои тоа го прават и по 60. Меѓу нив има многу светски музичари и актери… Ќе се изненадите кога ќе видите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕУНИШТИВ: Клинт Иствуд во новиот филм режира и глуми!

Филмот во режија на Клинт Иствуд со наслов „Плачи, Мачо“, во кој тој ја игра и главната улога, премиерно ќе биде прикажан на 22. октомври. Холивудската легенда премиерата на овој филм ја дочекува на 91. година и во тоа остварување тој се враќа на вестернот на свој начин. Во годините …

Повеќе »

(ВИДЕО) Легендата на филмот наполни 90. години: Ниту самиот не знае колку деца има!

Познатиот Клинт Иствуд вчера го прослави својот 90-ти роденден. Како што изјави неговиот син Скот, за Фокс њуз, роденденот ќе се слави во кругот на семејството, а ќе има и колачи, што на неговиот татко веројатно нема да му се допаднат. Клинт Иствуд, можеби и повеќе од другите актери, често …

Повеќе »

(ФОТО) Клинт Иствуд е во врска со 65. години помлада девојка:Ја завел бившата на Мик Џегер!

Глумецот Клинт Иствуд има 88. години, а неговата нова девојка 23. Светските медиуми се распишувале дека легендарниот Иствуд е виден со 23. годишната манекенка Нор Алфалах која се родила кога тој имал 65. години и една внука. Нор и Клинт се видени во почетокот на оваа недела, а наводно манекенката …

Повеќе »

(ФОТО) Смртта на познатата глумица криена повеќе од еден месец?

Американската глумица Сондра Лок починала во 75. година. Според добиените информации Лок умрела на 3. ноември а нејзината смрт веднаш и била пријавена на властите. Сепак,информацијата е објавена дури вчера. Не се знае зошто минало толку време пред објавувањето на информацијата. Лок била позната по шесте филмови кои кон крајот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нов филм на Клинт Иствуд по вистински настан: Нивните храбри дела од обични луѓе ги претвориле во херои

Еден од најимпресивните режисери на сите времиња, Клинт Иствуд, и понатаму со полна пареа снима филмови. И, тоа не само што снима филмови туку снима дела кои ќе се памтат со години Клинт Иствуд во својата 88. година и понатаму не покажува знаци на старост, барем не онаа ментална. Наскоро …

Повеќе »