Tag Archives: клаудија шифер

(ФОТО) СЕКОЈА ЧЕСТ! Една од НАЈУБАВИТЕ жени на светот наполнила 51. година! Дали е реално и понатаму да изгледа ВАКА ДОБРО!?

Поранешниот топ модел изгледа неверојатно и во шестата деценија… Еден од најбараните супермодели на сите времиња, рамо до рамо со Синди Крафорд и Наоми Кембел, е Клаудија Шифер. Оваа русокоса висока 180. сантиметри „жареше и палеше“ на модните писти, а и денес таа е синоним за беспрекорна манекенка, убава, успешна …

Повеќе »

(ФОТО) Огномет на убавина: По пистата прошетале Синфи, Клаудија, Наоми…

Пет вистински супермодели блеснале на ревијата на Версаче на Модната недела во илано…Кралиците на модните писти изгледале спектакуларно како и во 90.ттите… Кога во полутемнина се појавиле нивните силуети публиката знаела дека се подготвува нешто спектакуларно. А штом светлата биле запалени сите останале без здив.

Повеќе »