Tag Archives: кирил поп христов

(ФОТО) Кили доби внук и официјално стана дедо: Се породи неговата ќерка Јоана – преслатко бебенце!

Пред неколку недели Кирил Поп Христов објави фотографии со бремената ќерка а денес веќе може да се пофали дека и официјално станал дедо! Популарниот актер Кирил Поп Христов – Кили, утринава стана дедо – се породи неговата ќерка Јоана која заедно со својот сопруг Родригез Сориа Хосе Луис живее во …

Повеќе »

(ФОТО) Кили со нетрпение чека да стане дедо: Со гордост го покажал трудничкото стомаче на Јоана

Годините летаат и некои се подготвуваат за, велат, омилената улога на дедо или баба… Познатиот македонски актер, Кирил Поп-Христов, очигледно со нетрпение чека да стане дедо па на социјалните мрежи се пофалил со „стомачето“ на својата ќерка Јоана… Кирил Поп Христов – Кили наскоро за првпат ќе стане дедо. Неговата …

Повеќе »

(ФОТО) На „Скопје Филм фестивал“ осум филмови и работилници: Вечерва во „Кинотека“  на програма е „Тетовирање“!

На претпоследниот ден од 22 издание на Скопје филм фестивал, вечерва во киното Фросина и во Кинотеката ќе бидат пркажани вкупно шест филмови, а во кафе – кино Котур може да се види последниот дел од програмата на документарни филмови. Во тек е и работилницата „Умешноста на добриот пичинг: подготовка …

Повеќе »

(ФОТО) Кирил Поп Христов му одговори на Никола Груевски по изјавата дека ќе се врати во Македонија!

По трииполгодишниот престој во еквадорското село Манглар, враќањето на Кирил Поп Христов во Македонија „ги вознемири духовите“… Медиумите „го сардисаа“ – секој сакаше да ја слушне приказната на славниот Кили… Но, по веста дека поранешниот премиер Никола Груевски ќе се врати во Македонија, свое видување даде и Кили… Фото: Еденнаеден.мк

Повеќе »

(ВИДЕО) Специјално издание на „Еден на еден“: Животната приказна на Кили

Оваа недела во 18:50 часот на „Канал 5“ телевизија не очекува специјал-издание на „Еден на Еден“, во кое гостува легендарниот Кирил Поп Христов – Кили. Жаре и Кили зборуваат за многу работи. За неговата несреќна судбина кога беше уапсен пред неколку години, за неговото „бегство“ во далечниот Еквадор, за животот …

Повеќе »