Tag Archives: кире лазаров

(ФОТО) Столе и Кире му го честитаа роденденот на Вујовиќ: „Македонци, ви посакувам медал на ЕП“

Селекторот на словенечката репрезентација денеска го прослави својот 57. роденден. Честитки доби од Столе Стоилов и Филип Лазаров… Селекторот на словенечката репрезентација Веселин Вујовиќ си посака три победи како роденденска желба. Стратегот на Словенија, кој денеска полни 57. години, доби честитки и од македонските ракометари. На поранешниот тренер му честитаа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дрскост за атракција против европскиот првак: Цепелинот на Лазаров и Георгиевски

Потегот на Кире Лазаров и Гоце Георгиевски кога на нивен начин со цепелин постигнаа гол само покажа колку нашите момци се сигурни и храбри. Но, и дрски – во натпреварот кој многу им значеше тие си поиграа со противникот. Aтракција со цепелин во која учестуваа Кире Лазаров и Гоце Георгиевски …

Повеќе »

Кире Лазаров и’ покрај стартот од соништата веднаш би потпишал…

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е презадоволен од почетните две победи на ЕП. „Имаме старт од соништата на едно првенство. Победени се квалитетни ривали, Словенија и Црна Гора. Особено е добро што ги решивме во последните минути, а со тоа покажавме дека имаме самодоверба. Кога победуваш вакви дуели …

Повеќе »

(ВИДЕО)  Моментот кога Фалангата „полуде“ во Загреб: Цепелинот на Лазаров и Талески

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров и ракометарот кој е во доаѓање, Филип Талески имаа одлична акција која беше завршена со цепелин и погодок на младиот ракометар. Филип Талески втор меч по ред има момент на натпреварот откако и на првиот дуел против Словенија тој го имаше погодокот, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонија ја победи и Црна Гора: Во дуел со Германија за врвот во групата

Македонската ракометна репрезентација ја оствари и втората победа на ЕП во Хрватска. Нашите момци ја совладаа Црна Гора со 29:28. Црвено-жолтите“ бодрени од преку три илјади македонски навивачи присутни во „Арена Загреб“ покажаа дека саботниот триумф над Словенија не бил случаен. Македонските ракометари беа подобри од Црна Гора со 29:28 …

Повеќе »

(ФОТО) Еуфоријата помина – на ред средбата со Црна Гора: Како Гонзалес и ракометарите се подготовуваат за вечер?

Селекторот, Раул Гонзалез и дел од македонските ракометари напоменаа дека во утрешниот дуел треба да се влезе со ладни глави и да се заборави на натпреварот со Словенија Македонија во саботата освои голема победа во натпреварот со Словенија, а веќе денес ги очекува новиот тест, мечот против Црна Гора, која …

Повеќе »

(ФОТО) Канада ја сака Македонија: Од Торонто до Загреб за да го види Кире Лазаров

Фотографија која ги собра сипматиите на социјалните мрежи, е токму оваа, на која страсен навивач на Македонија, дојде од Канада до Загреб, за да го гледа првиот натпревар, во кој Македонија ја победи Словенија. „Канада ја сака Македонија. Од Торонто до Загреб, 7.000 илјади километри, само да го видам Кире …

Повеќе »

(ФОТО) Нашите херои ја победија Словенија, а еве зошто и’ ќе го памтиме 13. јануари 2018. година

Печатот во регионот не престанува да се восхитува на играта на нашите репрезентативци но и на поддршката која ја добиваа од трибините… Македонија ја победи Словенија со 25:24. Во драматична завршница на крилата на чудесните навивачи Македонија подобро се снајде и зема два бода кои многу ќе ни значат во …

Повеќе »

Лазаров: Фановите беа клучни за победата, се чувствувавме како да играме во Македонија!

„Се чувствувавме како дома, се чувствувавме како да играме во Македонија, во Скопје, во Борис Трајковски. Сакам да им се заблагодарам од срце, уште на самото влегување на теренот на загревање, кога ги видовме во колкава бројка дојдоа, издвоиле време, издвоиле средства. Тоа беше голем мотив за нас и едноставно …

Повеќе »