Tag Archives: кире лазаров

Има надеж: Повредата на Лазаров не е најстрашна….!

И покрај шпекулации од страна на ЕХФ преку нивните социјални мрежи дека Европското првенство за најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров е завршено, сепак и тоа како отворена е можноста Македонија до крајот на шампионатот повторно да смета на својот капитен. Лазаров ги заврши деталните лекарски прегледи во Загреб, на повредениот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кире Лазаров на испитување во Загреб: Македонија во исчекување!

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров кој на вчерашниот меч со Шпанија се здоби со повреда на задната ложа на десната нога,отпатувал во Загреб каде ќе му бидат извршени детални прегледи, објави спортскиот портал Спортмедиа. Капитенот поради повреда на бутниот мускул на десната нога во 11. минута излезе од игра …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЕХФ од свои извори информира пред лекарите: Првенството за Кире Лазаров е завршено!

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска на својот „Твитер“-профил објави дека Европското првенство за капитенот на Македонија, Кире Лазаров поради повреда е завршено. Нашиот репрезентативец вчера се повреди во 11.ттата минута од натпреварот против Шпанија во рамки на 1.коло од Групата 2 од главната фаза на континенталниот турнир. Лазаров незгодно доскокна …

Повеќе »

(ФОТО) ЕУРО е завршено за Кире Лазров: Се’ ќе се знае денес после прегледот

Македонија се соочува со огромен хендикеп во пресрет на двата преостанати меча од групата 2 во Вараждин, бидејќи, најверојатно, Кирил Лазаров не може да игра. Најверојатно Европското првенството е завршени за капитенот на македонската ракометн а селекција Кирил Лазаров, а селекторот Раул Гонзалес не верува дека капитенот ќе може да …

Повеќе »

(ФОТО) Кире Лазаров информира: Македонските ракометари опуштени пред средбата со Шпанија!

Денес е денот на средбата помеѓу Македонија и Шпанија а сите љубители на ракометот, сигурно, денот го планираат според терминот на одигрувањето – вечерва во 20:30 часот. И’ додека секој си размислува како ќе играат нашите јунаци, репрезентацијата која во првиот круг беше најголемо изненадување на првенството, сигурно е дека …

Повеќе »

Кирил Лазаров: Не чека тежок натпревар, но ќе ја имаме громогласната македонска фаланга!

Македонија денес го игра првиот натпревар од втората фаза на Европското ракометно првенство кое се одржува во Хрватска. Нашите момци денес на теренот ќе се сретнат со „Црвената фурија“, а капитенот на Македонија Кире Лазаров вели дека имале три дена за одмор по тешките натпревари во Загреб и влегуваат подготвени …

Повеќе »

(ФОТО) Кире Лазаров: „Наша голема предност против Шпанија е што Раул ни е селектор“

По успешната групна фаза во Загреб, Македонија од недела ги почнува натпреварите во Вараждин, противник ни е силната селекција на Шпанија. На два дена до натпреварот за новинарите зборуваше капитенот Кирил Лазаров. „Седум години бев во Шпанија, повеќе или помалку ги познавам шпанските ракометари, нивниот начин и нивниот стил на …

Повеќе »

Лазаров предизвика голем интерес меѓу најмладите во Мурско Средишче

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров каде и да се појави, предизвикува голем интерес, па така беше и пред вчерашниот тренинг во салата на основното училиште во Мурско Средишче. Ракометарите на Раул Гонзалес имаа пријатен пречек од повеќе ученици и нивната учителка. Главна ѕвезда бешe Лазаров од кои децата, но …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кире Лазаров: Знаеме со кого играме, но кој и да е ние мора да одиме на победа!

Македонија е лидер во групата 2 и ќе се обиде да остане на тоа место и после одигрувањето на мечот против Шпанија. Тој дуел се игра в недела, а тогаш ќе се види колку Македонија е подготвена за надигрување на уште три меча на овој шампионат. „Се наоѓаме во прекрасна …

Повеќе »