Tag Archives: ким џонг-ун

(ВИДЕО+ФОТО) Скандал на Свеченото отворање на ЗОИ: Трамп и Ким Џонг-ун исфрлени од стадионот!?

Мажи маскирани во американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун направиле вистински „хорор“ на церемонијата на отворање на Зимските олимписки игри, пред да бидат исфрлени од работниците на обезбедувањето. „Ние двајца одлично се согласуваме“ рекол двојникот на Ким кој одбил да се претстави. „„Сакавме да ги …

Повеќе »