Tag Archives: кевин спејси

(ФОТО) Кевин Спејси обвинет за сексуално злоставување на тројца мажи

АКТЕРОТ Кевин Спејси е обвинет за сексуално злоставување на тројца мажи во Велика Британија, пишува Би-Би-Си. “Одобрено е четирикратно обвинение за сексуален напад против Кевин Спејси (62). Тој е обвинет и за поттикнување на лице на пенетрирачка сексуална активност без согласност. Обвиненијата дојдоа по прегледувањето на доказите собрани од полицијата …

Повеќе »

ЧУДНА ОДЛУКА – ГО ОБВИНИЛ СЛАВНИОТ ГЛУМЕЦ ДЕКА ГО НАПАСТВУВАЛ КОГА ИМАЛ 14 ГОДИНИ: Дошло до НЕВЕРОЈАТЕН пресврт во случајот – сите се ЗБУНЕТИ!

Судската постапка против актерот Кевин Спејси, во која се наведува дека тој сексуално нападнал тинејџер, ќе биде отфрлена. Имено, станува збор за граѓанска постапка, а наводниот напад се случил во осумдесеттите години од минатиот век, бидејќи обвинителот одбил да го открие неговиот идентитет. Според странските медиуми, федерален судија минатата недела …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Отфрлени обвинувањата против Кевин Спејси за сексуални напади

Оскаровецот Спејси во меѓувреме се нашол на мета на неколку обвиненија за сексуално вознемирување. “Netflix”, каде се прикажува телевизиската серија “House of Cards” во која Спејси ја имал главната улога, исто така ги прекинал сите врски со актерот. Американските обвинители објавиле дека се откажале од кривично гонење на актерот Кевин …

Повеќе »

(ФОТО) Ужасно растење на Кевин Спејси: Неговиот татко нацист со години го силувал синот и го злоставувал семејството

Кевин Спејси е одгледан од бивш нацист кој го силувал неговиот брат, а толку го трауматизирал своето семејство што го нарекле „суштество“. Трогателната приказна за ужасното растење на славниот глумец за Daily Mail ја раскажал неговиот постар брат Рендал Фулер, во 2004. година, а повторно „испливала“ откако Спејси признал дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кевин Спејси објавил бизарна снимка:„Ме сакате назад? Вистината наскоро ќе биде откриена!“

Познатиот актер кој извесно време е во изолација поради обвинувањата за сексуално злоставување на млади момчиња објавил бизарна снимка. Познатиот актер и се обратил на јавноста со снимка во улога на Френк Андервуд, ликот од серијата „Куќа од карти“. Станува збор за серија од која е исфрлен поради обвинувањата за …

Повеќе »

Прекинат судскиот процес против Кевин Спејси но Холивуд му свртел грб

Судскиот процес против глумецот Кевин Спејси, по тужбата за сексуален напад од 1992. година нема да биде покрена одлучил окружниот тужител на Лос Aнгелес. Случајот, во кој жртвата денес е возрасен маж, го презело обвинителството во април и оттогаш тој е разгледуван. Деталите за обвиненијата не се објавени, и обвинителот …

Повеќе »

Кевин Спејси обвинет за сексуално злоставување на уште тројца мажи!

Холивудскиот глумец се нашол под истрага за сексуално злоставување на уште тројца мажи, што бројот на оние кои го обвинуват го зголемува на осум луѓе. Трите нови пријавени инциденти се случиле во 1996., 2008. и 2013. година. Веста за овие злоставувања се појавила во текот на интервјуто во кое глумецот …

Повеќе »

(ФОТО) Силувачи, насилници, оскаровци:Ова се најлошите луѓе кои Холивуд и светот ги обожувале

Живееме во комплицирани времиња. Од една страна, добро е да има иницијатива Холивуд да се исчисти од сексуалните злоставувачи и силувачи. Од друга страна, работите излегле од контрола и се’ по малку потсетува на класичен лов на вештици, а во виорот настрадале и оние кои по ништо не заслужуваат да …

Повеќе »

Продолжува снимањето на серијата „Куќа од карти“, екипата се проширува…

Американските глумци Дајана Лејн и Грег Кинер ќе се придружат на снимањето на последната сезона на популарната серија „Куќа од карти“, соопштила компанијата „Нетфликс“. Тие ќе играат близнаци во последната, шеста сезона, чие снимање продолжува во среда. Снимањето на „Куќа од карти“, првата оригинална серија на „Нетфликс“, а запрено во …

Повеќе »