Tag Archives: кети пери

(ФОТО) Пет дена по породувањето, Кети Пери го покажала своето тело

Пејачката Кети Пери се породила пред пет дена, а сега покажала и како изгледа по породувањето. Имено, таа позирала во долна облека, со пумпи на градите, во целосно опуштено издание, а во исто време се пошегувала и на своја сметка, велејќи дека за прв пат не се дотерала на доделувањето …

Повеќе »

(ФОТО) КЕТИ ПЕРИ: Со „стомак до заби“ ужива на плажа!

Пејачката Кети Пери во март годинава објави дека е бремена со актерот Орландо Блум. Таа на фановите тоа им го соопшти со новата песна „Never Worn White“ каде на последната сцена позираше во полушроѕирен фустан со рацете на стомакот. Во текстот на песната, пејачката се обратила до својот свршеник на …

Повеќе »

(ФОТО) Кети Пери на необичен начин го открила полот на бебето: Орландо Блум позирал прекриен со шлаг!

Пејачката Кети Пери на својот профил на Инстаграм на интересен начин го открила полот на своето прво дете, кое го чека со својот свршеник, актерот Орландо Блум. „Девојче е“, напишала Пери, под фотографијата на која нејзиниот вереник позира покриена со розов шлаг. View this post on Instagram 💕 it’s a …

Повеќе »

(ФОТО) Гага се соблекувала, а Кети Пери се претворила во лустер

Синоќа во њујоршкиот музеј Метрополитан е одржана Мет Гала. Темата на годинешниот евент гласела Камп: Записи за модата инспирирани од есејот на Сузан Сонтаг од 1964. година кој носел наслов Notes on Camp, при што „Камп“ се дефинира како љубов кон неприродното како уметност  и претерувањето. А како тоа изгледа во …

Повеќе »

(ФОТО) Кич на „Мет Гала“: Риана го имитирала папата,Кети Пери со крилата удрила гостинка…и’ Амал Клуни разочарала…

Глумицата Сара Џесика Паркер (53) се појавила во впечатлив златен фустан со црвени детали. На главата носела огромна „инсталација“ која според многумина бил врв на кичот на вечерта… Синоќа многу ѕвезди прошетале по „Мет гала“ во њујоршкиот Метрополиен Музеј на уметноста. Годинешната тема на,најважниот моден настан кој ги поместува границите …

Повеќе »

(ФОТО) Кети Пери и Орландо Блум ја потврдиле врската: Заедно кај папата Фрањо

Двојката на средбата со Светата столица имала црна облека, како што наложува ватиканскиот протокол.Пејачката и глумецот во2016. година објавија дека раскинале после две годишна врска… „Ве поздравувам од Рим, поточно од Ватикан каде сум со мама, милиот и менаџерот. Денот е прекрасен а јас сум многу среќна што можам да …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) 8. докази дека штиклите на црвениот тепих немаат милост

Притиснати прсти нозете и болки во стопалата се составен дел од „бјути рутината“ на славните дами. Тоа го докажуваат и фотографиите снимени на црвениот тепих, но и во други пригоди, а кои многу јасно покажуваат дека штиклите немаат милост. Хали Бери изгледа одлично што и да облече. Сепак, оваа љубителка …

Повеќе »

(ФОТО) Без граници и „вкус“: 7.тотални крајности за раскошно деколте

Иако раскошното деколте во момент може да ја истакне женственоста, претерувањето со покажувањето на градите многу бргу елеганцијата ја претвора во невкус. Ви донесуваме класични примери на добрите и лошите страни на вечното деколте презентирани од најпопуларните соппственички на раскошни убавини. Деколтето отсекогаш бил најјак женски адут. Тоа многу добро …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зошто овие пет песни и пејачки се забранети низ светот?

Кога ќе прочитаме дека некоја позната личност направила некој инцидент или „луда“ работа и не е нешто чудно…Но, најчесто тие и својот карактер го внесуваат во музичките видеа… И’, додека некои држави им „прогледуваат низ прсти“, други ги забрануваат нивните песни, па дури и цели албуми. Кејти Пери „Last Friday …

Повеќе »