Tag Archives: ќерка тара

(ФОТО) Ѓоковиќ повторно се раздели од семејството: Тато отиде по нов Грен слем!

Утре започнува Ролан Гарос, а според мнногумина главен фаворит за пехарот на Ролкан Гарос е првиот тенисер на светот…Шегаџија, каков што е, тој позирал во балон од сапуница, што е несекојдневно доживување. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ објави интересна фотографија на својот Инстаграм профил. Тој позира во балон од сапуница, што …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ објавил фотографија од ќерката Тара!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, споделил дел од семејната интимност на социјалните мрежи. Новак на Инстаграм објавил фотографија од неговата ќерка Тара и објаснил што се случува. „Тара и јас играме со глина. Како вие го поминувате времето со своите деца?“, ги праша Новак своите фанови. View this post …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѓоковиќ во самоизолација покажал како игра тенис и ги насмеал фановите!

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, на социјалните мрежи им се пофалил на фановите со видео во кое опишал како се забавува. Тој на импровизиран терен во дневниот престој заиграл тенис со помош на кујнски тави наместо рекети и така ги насмеал следбениците. Ѓоковиќ го искористил мебелот од дневниот рпестој за да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новак Ѓоковиќ вчера имаше посебен ден: А, потоа на тренинг!

„Среќен роденден љубена! Уште една година за памтење. Нашите деца и јас сме нлагодарни што те имаме во нашите животи кои секојдневно ги исполнуваш со многу љубов и сочувство❤🤗 Те љубиме и те сакаме со сите сили“, напипал Новак на Фејсбук. За семејството на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, 17-ти …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете како се забавува Новак Ѓоковиќ – но и тренира!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ од пред неколку месеци паузира од спортот и одлучи максимално да се посвети на семејството, Јелена, синот Стефан и ќерката Тара. За професионалните спортисти, моментите со семејството, кои можеби некогаш би морало да ги жртвуваат, се непроценливи. Затоа Новак слободното време го користи, со синот, но …

Повеќе »