Tag Archives: кендал џенер

(ФОТО) КОИ СЕ ДЕНЕС НАЈПЛАТНИТЕ МАНЕКЕНКИ? Износите се вртоглави, нема да верувате која е прва!

Тие се главните и најбараните модели. Но, која е број 1? Само една може да биде најплатена. Светот на моделинг е суров свет. Многу девојки ширум светот се обидуваат да добијат барем 5. минути слава и можност да прошетаат по една од најексклузивните модни писти, но само неколку успеваат во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кендал Џенер добила задача на бебето да му смени пелени: Луѓето умираат од смеење!

КЕНДАЛ Џенер е единствената од сестрите од семејството Кардашијан-Џенер која сè уште не ја пробала магијата на мајчинството. Но, благодарение на најновото видео објавено од нејзината мајка Крис Џенер, многумина се шегуваат дека таа сигурно нема ни да се одлучи на воспитување дете наскоро. За време на последната епизода на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Естетски хирург открива што се’ оперирале најубавите жени во светот

Пластичен хирург од Беверли Хилс, д-р Чарлс Ли на ТикТок открива која од славните имала најмногу „пластични“ асистенции. Д-р Ли не ги извршил процедурите на ѕвездите за кои зборува, но тој е експерт кога станува збор за дотерувања, липосукции и полнила. Во серија видеа објавени на ТикТок, тој анализира „пред …

Повеќе »

(ФОТО) Поради ова сестрите Кардашијан за 24. часа собрале скоро 10. МИЛИОНИ лајкови!

Сестрите на популарната старлета Ким Кардашијан се сè уште едни од најактуелните sвезди во светот, а фотографијата што собра над 10. милиони лајкови за само 24. часа зборува за себе. Кајли Џенер на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која позира заедно со својата сестра Кендал. Познатите сестри ја …

Повеќе »

(ФОТО) Овие „слатки“ девојчиња биле на работ на сиромаштијата а денес се најбогатите сестри на светот

Според биографијата на Крис Џенер, нејзиното семејство пред дваесет години едвај врзувале крај со крај. Таа се омажила за олимпискиот шампион Брус Џенер по само неколку месеци дружење, а наскоро добиле и две ќерки, Кендал и Кајли, а скромно (?) заработувале од неговата лоша кариера како мотивационен говорник додека Крис …

Повеќе »

(ФОТО) Провокативно издание за кое зборува цел свет: За ваков фустан е потребно доста смелост!

Традиционално, после доделувањето на Оскарите, магазинот „Венити фер“ организирал голема забава на која се појавиле познати личности од светот на шоу бизнисот. Можеби најзабележана, поради својата комбинација за облекување, била манекенката Кендал Џенер. Кендал (23) се појавила во црна тоалета која малку оставала на фантазијата. Фустанот го покривал само предниот …

Повеќе »

(ФОТО) Повторно без конкуренција иако одбива „тезги“: Ова е најплатената манекенка на светот!

Иако за време на изминатата година, многу ретко ја гледавме на пистата, бидејќи одбивала многу модни ангажмани, со што налутила многу колешки, на Кендал заработката ѝ ја осигурале брендовите како „Estée Lauder“, „Adidas“ и „Calvin Klein“, известува „Forbes“. Магазинот „Forbes“ ја објави листата на најплатени модели во 2018-та година, а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кајли Џенер на снимка: „Од деветтата година ме злоставуваат“

„Злоставувачите се насекаде. Оваа снимка е тука за да сите оние кои некој ги злоставува знаат дека е важно само нивното мислење за самите себе и знаат дека никогаш не треба да се менуваат“, рекла реалната ѕвезда Кајли Џенер. Американската реална ѕвезда, Кајли Џенер (21), најмлада членка на кланот Кардашијан-Џенер, …

Повеќе »

(ФОТО Галерија +18) Порно Кардашијан – Кендал гола како сестра и Ким: Се појавиле жешки фотки од старлетата!

Кендал Џенер е нова жртва на хакери кои јавно ги објавиле нејзините голи фотографии. Сепак, нејзиниот случај е малку поинаков од останатите, бидејќи, наводно, има сомнение дека нејзините фотографии се намерно пуштени во медиумите. Се нагаѓа дека тоа го направил нејзиниот бивш и долгогодишен дечко Блејк Грифин, инаку кошаркар во …

Повеќе »