Tag Archives: кеи нишикори

(ФОТО) АТП Монте Карло: Надал против Нишикори за 11. титула!

Денес во 14. 30 часот во Монте Карло ќе се игра финалето од годинешниот Мастерс во Кнежеството. Најдобрите двајца кои успеаа да стасаат до борбата за титулата се 10. кратниот шампион – Рафаел Надал и Јапонецот, Кеи Нишикори. Рафа, во полуфиналето, доста лесно го совлада Григор Димитров, додека Кеи водеше …

Повеќе »

(ФОТО) АТП Монте Карло: Надал, Димитров, Зверев,Нишикори – дуели што не се пропуштаат!

Денес на Мастерсот во Монте Карло се играат полуфиналните мечеви, а на нив најуспешните четиримина… Рафаел Надал вчера одржа уште една лекција од играње на земја. Доминик Тим кој во претходното коло го совлада Ѓоковиќ беше немоќен против кралот на земјата и успеа да освои само два гема. Rafael Nadal …

Повеќе »

(ФОТО) АТП Монте Карло: Надал во поход по 11. титула!

Денес на Мастерсот во Монте Карло ќе се играат четирифиналните мечеви, а меѓу нив оние најдобрите – Надал, Тим,Чилиќ,Зверев, Гофан… Ривал на Јапонецот, Кеи Нишикори кој мечот со Сепи го решил за час и 50 минути игра, ќе биде Хрватот Марин Чилиќ кој до четирифиналето стасал откако Милош Роаниќ, поради …

Повеќе »