Tag Archives: кавги

(ФОТО) МОРБИДНА исповед на бившата девојка на познатиот тенисер:„Зверев ме грабна за грлото и ми велеше дека се надева дека ќе умрам!“

Поранешната девојка на славниот тенисер Зверев, раскажала страшни детали од нивната врска… Иако важеше за еден од омилените тенисери во светот, Александар Зверев, преку ноќ стана омразена личност, поради обвинувањата на неговата поранешна девојка Олга Шарипова дека брутално ја малтретирал. – Ме тепаше во врската и нема повеќе да молчам! …

Повеќе »

Дали сте со погрешно лице? Ако одговорите со ДА на овие 6. прашања веднаш прекинете!

Многумина веројатно во еден момент се прашуваат дали се во врска со погрешна личност. Како можете да откриете дали вашиот партнер е идеален или губите време со некој со кого немате многу заедничко? Дали имате некое хоби? Прво, запрашајте се дали сте сè уште посветени на хоби, соништа и интереси …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) На паркинг нападнале девојка бидејќи „не изгледа како инвалид“: Нејзиниот жесток одговор станал ХИТ на интернет!

Девојката ги искарала луѓето кои ја осудувале за паркирање на места за лица со посебни потреби, бидејќи никој не верува дека таа е „инвалид според закон“. Рајанон од Мелбурн во Австралија страда од фибромијалгија – состојба на хронична болка – што предизвикува екстремни болки и замор. Таа неодамна сподели видео …

Повеќе »

Убав натпревар, пресметки со публиката: Новак во три сета до третото коло

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласира во третото коло на Ролан Гарос, бидејќи во четвртокот беше подобар од Уругваецот Пабло Куевас со резултат 3:0. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Литванецот Рикардас Беранкис, кој го елиминираше Џејмс Дакворт со 3:1. Ѓоковиќ победи со 6:3, 6:2, 6:4 против 35-годишниот …

Повеќе »

(ФОТО) После многу години Северина ја открила вистината за ИНТИМНАТА СНИМКА од јахтата: Еден детал открил се’!

На Инстаграм избила вистинска војна помеѓу пејачката и нејзините следбеници… Пејачката Северина Којиќ неодамна објави фотографии со сликарот Димитрије Поповиќ и со трогателна најава му го честиташе роденденот.   View this post on Instagram   A post shared by Severina (@severina) Таа, исто така, објави неколку фотографии направени кога соработувала …

Повеќе »

(ФОТО) ШОКАНТНО! ПОЛИЦАЕЦОТ НАМЕРНО ГО ГУШЕЛ ФЛОЈД! Заеднички колега открива дека во ноќниот клуб БИЛЕ ВО СУДИР!

Поранешниот полицаец Дерек Шовин и Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина, додека Шовин е во притвор, се судриле уште додека работеле како обезбедување во ист ноќен клуб, изјавил нивниот поранешен колега Дејвид Пини за Си-Би-Си. Пини, кој работел со Флојд и Шовин во ноќниот клуб, рекол дека Шовин бил многу агресивен, …

Повеќе »

(ФОТО) Испливуваат валкани детали: Кејт и Меган се испокарале уште на свадбата!

Штом Меган Маркл и принцот Хари се венчаа во 2018 година, имаше гласини дека таа и Кејт Мидлтон се расправаат. Инсајдерите споделија со медиумите дека дваете се „сосема различни луѓе“ а се шпекулираше дека Меган ја натерала Кејт да плаче на пробите за фустанот. Наводно Меган била вистинска “брајдзила“ која …

Повеќе »

Одлучила да ја труе свекрвата а потоа сфатила колку многу згрешила!

„Како што се однесувате кон себе, така ги третирате и другите“. Неодамна една девојка по име Марија се омажила и отишла да живее кај својот сопруг и неговата мајка. За многу кратко време, Марија сфатила дека никогаш нема да може да се здружи со својата свекрва. Нивното однесување беше толку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Другото лице на Роџер федерер: И’ тој знае да пламне и искрши рекет па и’ да се искара со судијата!

Идеја за овој напис е една вчерашна жестока дискусија на Фејсбук а беше поврзана со финалистите на Вимблдон – Роџер федерер и Новак Ѓоковиќ. Едни го фалеа Федерер велејќи дека е господин, дека игра најдобар тенис, дека е легенда, неприкосновен, мерило за елеганција и квалитет…Не можеме да не се согласиме …

Повеќе »