Tag Archives: катица јанева

Соопштени пресудите за „Рекет“: Боки 13 е осуден на 9, а Катица Јанева на 7. години затвор

Пресудата за предметот Рекет е објавена по шест месеци судење. На објавата на пресудата за случајот „Рекет” денеска во големата сала на Врховниот суд во Скопје присуствувал само првообвинетиот Бојан Јовановски, додека второобвинетата Катица Јанева не дошла во судот и одлуката ќе ја слушне во домашен притвор. Пресудата за предметот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Боки 13 треба да е здрав за утрешното судење: „Јас сум борец за сопствениот живот – победуваат само оние кои чесно се борат!“

Утре би требало да почне судењето за „Рекет“ на Катица Јанева, Зоран Милевски и Бојан Јовановски алијас Боки 13,но со оглед на здравствената состојба на шоуменот и поранешен „сопственик“ на 1ТВ се’ е неизвесно… Чудно е што до притворот Боки беше во совршена здравствена состојба и на својот профил на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЌЕ СЕ БРАНИ ОД СТАНОТ НА СИНОТ: Катица Јанева „маскирана“ и со полициска придружба донесена во домашен притвор

Без гаранции туку поради влошена здравствена состојба Катица Јанева од Шутка се пресли кај синот Лазар… Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева попладнево со полициска придружба беше донесена од истражниот затвор во Шутка во станот на нејзиниот син, Лазар Јанев каде што ќе биде во домашен притвор. Катица Јанева оди во …

Повеќе »

(ФОТО) КАКВА ПРОМЕНА: Од „прва дама“ до „брендирани нараквици“

Додека нејзините адвокати ги преслушуваат доказите се чини дека и поранешната прва специјална обвинителка, Катица Јанева, е постојано во судот… Но, привлекува внимание колку е госпоѓа Јанева променета. Кога Бојан Јовановски се појавува во суд секогаш е среден и дотеран што не би можело да се каже и за обвинителката, …

Повеќе »

ПРЕДЛОГ НА ГЛЕДАЧ НА „ОЧИ ВО ОЧИ“:„Катица да ја крстиме Серена Вилијамс – Серена е наша ние сме серени!“

Во денешното издание на тв емисија на „Очи в очи“ на ТВ 24 ја јави еден гледач со конкретен предлог. Темата веќе и’ не е битна и главно се водеше околу синоќешната лидерска средба и беше преполна со критики… Но, нам ни го сврти вниманието еден гледач со изјавата: „На …

Повеќе »

Што значи „Злоупотреба на службената должност“ и нејзино санкционирање за Катица Јанева

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ја осомничи шефицата на СЈО, Катица Јанева за Злоупотреба на службената должност…. Јанева е обвинета дека ја злоупотребила службената положба и овластување и влијаела за поповолна позиција на осомничениот Орце Камчев во предметот „Империја”. Во притвор за истиот случај веќе втор месец се …

Повеќе »

(ФОТО) ЛЕПЛИВИТЕ ПРСТИЊА НА КАТЕТО: Како рекетирале со сестра и која била цариник?

Денес е тажен ден за Катица Јанева и нејзината сестра Лилјана Делиѓакова, бидејќи е погреб на нивната мајка која почина вчера наутро. Но во нивниот роден град Гевгелија се зборува за нивната заедничка акција од времето кога Лилјана била цариник на ГП Богородица… „Ката и сестра и Лилјана Делиѓакова се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СКАПО ПЛАТЕН ЛУКСУЗ: Катица Јанева „слаба“ на подароци синоќа го започна својот 30.дневен престој во Шуто Оризари – Зошто се вели дека „Нема долго да лежи?!“

Во бројните известувања се спомнуваат од една до три „бубици“ кои бележеле се’ што се случувалот во домот на Катица Јанева. Една била во фаталниот тросед а за другте две не се наведуваат местоположбите. Сега е појасна изјавата на обвинителката Вилма Рускоска дека Катица Јанева ја повикале на разговор, се …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТИТЕ ЗА КАТИЦА ЈАНЕВСКА по распитот во ЈО:„Ова место, сега северна Македонија, одамна е навреда за живеење за секој чесен,образуван, талентиран, способен, вреден…“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, по четири и пол часа распит во истрагата за „Рекет“, го напушти Јавното обвинителство за гонење организиран криминал, со порака дека не чувствува вина… Но, освен што шокираше тоа што таа се појави со адвокат на личност која ја обвинува во предметот „Империја“ (за тоа …

Повеќе »