Tag Archives: катастрофа

(ФОТО) Откриени тајни документи за Чернобил и катастрофата

Советскиот сојуз знаел дека нуклеарната централа во Чернобил, во денешна Украина, е опасна и ги прикривал итните случаи пред експлозијата на реакторот во 1986. година, објавија украинските власти во понеделникот, откривајќи архиви на 35-годишнината од катастрофата. По неуспешното тестирање на четвртиот реактор во нуклеарната централа, во областа на тогашниот Советски …

Повеќе »

(ФОТО+18) Инстаграм го преплавиле фотки на потполно голи жени во снег: Се’ започнало со шпанската водителка

Шпанската водителка Кристина Педроче стигна до сите светски медиуми благодарение на фотографијата на која позира целосно гола на снег. Кристина Педроче предизвика општ хаос на социјалните мрежи, па многумина ја напаѓаат поради фотографијата направена за време на снежната катастрофа во Шпанија, во која животот го загубија неколку лица. Сепак, има …

Повеќе »

(ВИДЕО) Избрал ОРИГИНАЛЕН начин да ја ЗАПРОСИ ДЕВОЈКАТА, но не наслутувал дека ќе дојде до КАТАСТРОФА!

Наместо романтично запросување и класично клекнување, ова момче избрало многу пооригинален начин да ја запроси својата девојка … Тој очигледно долго планирал како да ја побара раката на својата избраничка, но и покрај деталното планирање, тој не можел да предвиди ваков катастрофален епилог! Имено, тој го замрзнал дијамантот, вереничкиот прстен, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ: Со бензин го миел автомобилот

Од Далас ни доаѓа бизаена ситуација… Постар господин на бензинска пумпа во Далас успешно го наполни својот резервоар со бензин, но тој со истото гориво почнал да ја мие вратата. Да, прочитавте како што треба, маж ја мие вратата со бензин. Човекот зад него ги овековечил овие сцени велејќи: „Добредојдовте …

Повеќе »

ОПАСНО – Поради занемарување на мерките на САД и се закануваат големи проблеми: „Тоа е рецепт за катастрофа!“

Ненадејниот скок на бројот на заразени со ковид-19 во Соединетите држави во најголем дел е предизвикан од игнорирање на препораките за одржување физичко растојание и носење маски, вели Фаучи. Главниот експерт на американската администрација за заразни болести, Ентони Фаучи, рече дека дневното зголемување на случаи на инфекција е најизразено во …

Повеќе »

(ВИДЕО) МРАЧНИ ТАЈНИ – ПОСЛЕ 34 ГОДИНИ СИМНАТИ ОЗНАКИТЕ ЗА ТАЈНОСТ: Објавени непознати детали за катастрофата во Чернобил!

Архивите на Службата за безбедност на Украина и украинскиот институт за национално сеќавање ја отстраниле ознаката за тајност од документите за изградбата на нуклеарната централа во Чернобил и несреќата што се случила таму. Институциите се повикуваат на објавената втора книга од збирката „Чернобил датотека на КГБ. Од изградба до несреќа“. …

Повеќе »

МОЖНО ЛИ Е ДА СЕ НАЈАВАТ КАТАСТРОФАЛНИТЕ ЗЕМЈОТРЕСИ: Сеизмолозите предвидувале балканска апокалипса, дури и албанскиот претседател предупредувал!

Одамна, обично после секоја катастрофа како последица од земјотрес се поставува прашањето – Дали е можно да се предвидат земјотресите? Се чини дека тоа е можно, барем според грчкиот сеизмолог Акис Целентис, кој уште пред осум месеци најавил голема катастрофа на Балканот. Сеизмолозите предвидувале апокалиптичен земјотрес на Балканот, поставувајќи го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најјак земјотрес во последните 30. години – СНИМКАТА СО ДРОН ГИ ПОКАЖУВА РАЗМЕРИТЕ НА КАТАСТРОФАТА: Цели населби во урнатини, спасителите во трка со времето!

Уништени куќи и згради, урнатини, паника и хаос е она што останало после серијата силни земјотреси во Албанија. Најкритично е во Тумане и Драч. Најмалку 23. лица биле извлечени од урнатините на зграда во Драч, а меѓу нив има и деца. Спасителите го пребаруваат теренот во потрага по преживеаните, а …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – НЕВИН БИЛ НА РОБИЈА А САМО ШТО ГО ПУШТИЛЕ ЗАГИНАЛ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Кристијан не уживал долго во својата среќа!

Момчето Кристијан Пеци е идентификуван како една од шесте жртви на земјотресот што ја погоди Албанија, а тој после неправедната робија само што бил пуштен од затвор. Репортерката на емисијата „Boom”, Арјана Лоце на својот профил на Фејсбук објавила негова фотографија и напишала дека после обраќањето во нејзината емисија е …

Повеќе »