Tag Archives: карцином

(ФОТО) ДОБРА НАВИКА – НАПИТОК ЗА ДОБРО ЗДРАВЈЕ: Какаото ги чува срцето, мозокот и кожата но и од карцином

Природен лек! Истражувањата покажуваат дека оние кои пиеле какао со високи нивоа на флавонол значително го намалиле притисокот и им е подобрена функцијата на крвните садови Какаото е познато како растение кое го штити организмот од слободните радикали, ги намалува стресот и депресијата, штити од срцеви заболувања и крвните садови, …

Повеќе »

ОМИЛЕН ЛЕТЕН ПЛОД – Докажано најлековито овошје: Лекува се – од дијабетес до кардиоваскуларни заболувања!

Ова овошје содржи неверојатна количина на витамини и минерали. Бројни студии докажаа дека лечи многу здравствени проблеми Сите уживаме во вкусот и мирисот на диња, и не сме ни свесни за тоа колку е лековита. Има малку калории, затоа се препорачува на сите луѓе кои се обидуваат да изгубат на …

Повеќе »

Починала Исидора Бијелица: Книжевничката имала 52. години!

Денес, на 52. годишна возраст,починала Исидора Бјелица. Бјелица починала во станот на нејзините родители во Нов Белград. Родена е на 10. декември 1967. година во Сараево. Освен по бестселерите, таа беше позната по капите кои ги носеше кои со текот на времето станаа нејзин заштитен знак. Во 2012. година, неа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ХРАБРО СЕ БОРИ И ПОКРАЈ ПРОГНОЗИТЕ – На тешката борба на глумицата со свирепата болест не и се гледа крајот: „Ужасно се плашам, но не ја губам надежта дека на крај сепак ќе победам!“

Ѕвездата од најпопуларната серија од 90-тите години се бори за нејзиниот живот, а веста што таа неодамна ја доби – не е охрабрувачка … Шенон Доерти е најпозната на публиката од нашиот регион со нејзината улога во американската серија „Беверли Хилс“, една од најпопуларните серии од таа деценија! Иако таа …

Повеќе »

ЧУВАР НА ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА – Вкусен и здрав: Сокот од домати е неприкосновен во борбата со овие 10. здравствени проблеми

Сокот од домати е одличен избор за луѓе кои страдаат од дигестивни проблеми, како запек или дијареја, затоа што ги смирува цревата, го намалува нивото на холестерол, ја зачувува линијата, но исто така е одличен како замена за некои козметички третмани. Поради малиот број на калории, изобилството на витамини и …

Повеќе »

Конзумирањето на овие намирници го намалува ризикот од кардиоваскуларни болести, дијабетес и карцином

Неодамнешните истражувања покажало дека конзумирањето на ореви може да има корисен ефект врз многу болести, што укажува на силна врска помеѓу внесот на ореви и здравјето. Истражувачите проучувале 29. претходно објавени студии во кои биле вклучени вкупно 819.000 учесници. Меѓу нив имало повеќе од 12.000 случаи на срцеви заболувања, 9.000 …

Повеќе »

„Дедо ми ми е воедно и татко, а вујковците ми се браќа“: Јас сум производ на СТРАШЕН ИНЦЕСТ кој остави СТРАВИЧНИ ПОСЛЕДИЦИ на моето тело и ум!

Самата Рексан Џонс преживеала злоупотреба од нејзината родена мајка, а за нејзината баба, која ја тепала и ја злоупотребувала, таа беше дете на сатаната „Многу малку луѓе ја знаат целата вистина за моето детство. Моите пријатели знаат само малку – дека сум посвоена, дека моите родители починаа, дека ми е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕЖИВЕАЛ 2. СВЕТСКИ ВОЈНИ, ШПАНСКИОТ ГРИП И ЈА НАДЖИВЕАЛ СССР: Во 112. година починал најстариот човек на светот

Боб Вајтон, најстариот човек на светот според Гинисовата книга на рекорди, починал вчера на 112-годишна возраст во неговиот стан во Хемпшир, Велика Британија. Неговото семејство потврдило дека тој починал, а тие исто така рекле дека се борел против карцином. „Тој почина мирно, во сон, додека спиеше во неговиот стан, каде …

Повеќе »

Рудник на минерали, незаменлив за тироида, спречува инфаркт и рак: Овој плод е богатство – дознајте од што уште може да ве штити!

Иако го доживуваме како вкусна „грицкалка“ – бразилските ореви се многу повеќе од тоа. Откријте како го штити вашето тело од појава на бројни состојби и болести, што науката ги верификуваше. Бразилскиот орев е вистински рудник на селен, скапоцен минерал кој има големо влијание врз општата здравствена состојба на целиот …

Повеќе »