Tag Archives: каролина гочева

(ФОТО) Каролина Гочева со шоу на МРТ за новогодишната ноќ!

Како по обичај нема најави од МРТ што подготвија за новогодишната ноќ, но затоа Каролина Гочева на нејзината страна на Фејсбук среќна соопшти дека во сабота невечер, на дочекот на новата 2023 година ќе имаме можност да се дружиме со неа и нејзините гости….Што се’ ќе видиме и слоушнеме покрај …

Повеќе »

ДВА ПРЕДБОЖИЌНИ КОНЦЕРТИ НА КАРОЛИНА, ДУКЕ И ИСМАИЛ!„ПЕСНИ ЗА ЉУБОВ И КОПНЕЖ” – 3ТИ И 4ТИ ЈАНУАРИ, МОБ

За финале на скопскиот маратон, овој пат на уште поинтимна локација – Македонската опера и балет! Да не должиме многу. Поминаа концертите. Беа пет во три дена. Кој беше, виде и почувствува. Поради навистина неверојатен интерес и притисок за влезници изминативе денови, како и фактот што Дуке и Исмаил остануваат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОД НЕБО ДО ДНО – Каролина со нова долгоочекувана поп песна!

Како што најави на нејзиниот голем концерт на отворено во јули (дека следи нешто ново и возбудливо), Каролина Гочева вчера го претстави синглот ,,Од небо до дно”, нејзината прва поп песна после 12 годишна пауза. Музиката е на Каролина Гочева, аранжманот на песната е на Роберт Билбилов, а текстот на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Каролина Гочева: „Најзлобните коментари ги пишуваат жени што на профилната фотографија се со внуци или цвеќе. Не знам што ги тера да бидат такви, веројатно тоа ги исполнува”

Со посебна љубов зборува за внуките Луција и Инес, оти како што вели, љубовта на тетката е веројатно слична како што е љубовта на мајката кон децата… Поп-ѕвездата Каролина Гочева 30 години е на музичката сцена. Зад неа се хитови, фестивали, концерти, настапи. На 1 јули на стадионот на АРМ …

Повеќе »

(ФОТО) Каролина за прв пат на оpen air концерт во Скопје под името “Ајде да летаме – GREATEST HITS” по повод 30. години кариера

Како сублимат на една неверојатно богата кариера, со 10 студиски албума и безброј хитови и евергрини, големо задоволство ни е да ви најавиме дека нашата Каролина за прв пат ќе одржи open air концерт во Скопје под името “Ајде да летаме – GREATEST HITS” на 1ви јули, на Стадионот на …

Повеќе »

(АУДИО) ВРЕДИ ДА СЕ СЛУША И СЛУША: „Крв да ни се стори“ – Пијан Славеј, Каролина и Дуке

Вчера премиерно беше претставена новата песна „Крв да ни се стори“ во изведба на Пијан Славеј и Каролина Гочева, во „режија“ на Дуке Бојаџиев… И, вредеше да се чека поставувањето на ЈуТјуб и да се слуша, еднаш, двапати…Бидејќи текстот, мелодијата, изведбата едноставно ви влегуваат во кожа и не се повлекуваат… …

Повеќе »

(ВИДЕО) Каролина Гочева ја претстави „Идила“ – Ќе ве освои на прво слушање!

Каролина соопшти дека проектот го работела скоро две години заедно со Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски. Македонската поп-ѕвезда Каролина Гочева пред повеќе од една недела најави дека ќе ги почести обожавателите со нова песна насловена „Идила“. Каролина вчера и’ официјално ја објави новата песна на својата фејсбук-профил. „Идила“ е прва …

Повеќе »

ДОСЕГА НЕВИДЕНА ФОТОГРАФИЈА – Прекрасни спомени: Тоше Проески на грб ја носи Андријана, Каролина распеана до нив…

Спомени, бескрајни спомени… Добрите спомени немаат крај…Но добро е што добар дел од нив се забележани како овој од Сиднеј кога Тоше на грб ја носи Андријана…Секој кој добро ги познава знае колку беа блиски, најмногу со песната – не беше чудо ако ги видевте како одеднаш ќе застанат и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Каролина Гочева конечно проговорила за брачниот живот:„Сите прво прашуваат кога ќе се мажиш, па потоа кога ќе родите бебе…“

Иако од мали нозе е во жижата на јавноста Каролина Гочева успешно го криеше својот приватен живот, а таа пракса продолжи и откако се омажи… Каролина Гочева кога станува збор за музиката секогаш има да понуди добра и квалитетна песна, но за приватниот живот не сака многу да зборува. Таа …

Повеќе »