Tag Archives: карфиол

Летни намирници кои ќе ви помогнат да ја победите жештината

ЛЕТОТО само што започна, но веќе ги покажува своите вистински бои. Најважното нешто што треба да направиме е да останеме хидрирани. Кога преовладува екстремна топлина, важно е да се консумира вода и храна што ја содржи. Затоа, овошјето како лубеницата и зеленчукот како краставиците се сметаат за омилена летна храна. …

Повеќе »

Храна која содржи три пати повеќе витамин Ц од портокалите

Збогатете ја вашата исхрана со овие намирници богати со витамин Ц, што според некои истражувања може да му помогне на имунолошкиот систем да се одбрани од настинки и грип. 1. Чили пиперки Половина шолја сечкана или исечкана чили пиперка содржи 107,8 мг витамин Ц. Покрај тоа, научниците од Универзитетот во …

Повеќе »

ВАЖЕН ЗЕЛЕНЧУК: Го намалува ризикот од рак и дијабетес, ги зајакнува коските и имунитетот, а повеќето го избегнуваат

Неодамнешното истражување за прехранбените навики на европската популација покажале дека повеќето од нас не добиваат доволно влакна за да помогнат во одржувањето на ситост, доброто варење и регулирање на нивото на шеќер во крвта. Карфиолот е богат извор на нерастворливи влакна, а содржи и витамини кои го помагаат имунитетот, згрутчувањето …

Повеќе »

Карфиолот е храна што има ПЕТ супер моќи

Оваа супер храна го заслужува вашето внимание. Ако некогаш сте во дилема што би можеле да подготвите за ручек, сетете се на карфиолот. Овој вид „зелка“ ја ублажува ревматската болка, му годи на желудникот, го забавува стареењето на организмот и се верува дека спречува појава на малигни клетки. Бидејќи е …

Повеќе »

ЗДРАВЈЕ НА ЧИНИЈАТА: Ја откриваме тајната на белиот зеленчук ЗА ЈАКНЕЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ!

Верувале или не, бојата на храната е еден од индикаторите за хранливи материи Здравјето доаѓа на уста, особено кога станува збор за белиот зеленчук. И покрај непишаното правило дека колку повеќе бои има една намирница, толку е подобра храната, белиот зеленчук, кој вклучува карфиол, кромид, печурки и компири, честопати се …

Повеќе »

11 намирници кои ја подобруваат меморијата и го намалуваат ризикот од развој на Алцхајмерова болест!

Дали знаевте дека на вашиот мозок исто така му е потребна исхрана за правилно функционирање? Според научните истражувања, мозокот троши околу 20% од вкупните калории што ги акумулираме дневно. Сепак, не е толку лесно да се „нахрани“ мозокот – важно е да се избере храна што содржи антиоксиданти, масни киселини …

Повеќе »

(Рецепт) Спанаќ, морков и киви го чистат организмот од никотин

Брз и здрав начин пушачите да го исчистат своето тело од никотин е да јадат што повеќе здрави намирници. Доколку редовно се конзумираат морков, зелен чај, спанаќ, киви, лимон, портокал, брокула, карфиол, бриселски зелкички и зелка, можат да помогнат од телото да се исфрли штетниот продукт од цигарите. Зелен чај …

Повеќе »

(ФОТО) Научниците тврдат: Зелка, карфиол, брокула и кељ го спречуваат ракот на дебелото црево!

Овие зеленчуци не само што се богати со диетални влакна кои го поттикнуваат варењето, туку се и добри извори на фитонутриенти кои можат да го намалат ризикот од карцином… Истражувачите секојдневно испитуваат различни соединенија во зеленчук и овошје, обидувајќи се да најдат решение за одредени болести. Затоа не е изненадувачки …

Повеќе »

СТАР РЕЦЕПТ ЗА ТУРШИЈА: Останува свежа до крајот на зимата – без конзерванси!

Туршијата е природен пробиотик и најмоќен лек. Ако во текот на зимата со секој ручек јадете зеленчук од туршија вие ќе: – го поттикнете обновувањето на цревната флора – ќе го забрзате метаболизмот – ќе го подобрите имунитетот – ќе спречите појава на карцином – ќе го регулирате крвниот притисок …

Повеќе »