Tag Archives: кардашијанки

(ВИДЕО) Кендал Џенер добила задача на бебето да му смени пелени: Луѓето умираат од смеење!

КЕНДАЛ Џенер е единствената од сестрите од семејството Кардашијан-Џенер која сè уште не ја пробала магијата на мајчинството. Но, благодарение на најновото видео објавено од нејзината мајка Крис Џенер, многумина се шегуваат дека таа сигурно нема ни да се одлучи на воспитување дете наскоро. За време на последната епизода на …

Повеќе »

(ФОТО) Не им требаше долго: Кардашијанки се враќаат на малите екрани

Познатото реално семејство Кардашијан на почетокот на есента објави дека ќе престане да го снима сопственото реално шоу. „Keeping Up with the Kardashians” “ повеќе нема да се емитува, а 20-тата сезона ќе биде последна. Сепак, одлуката за повлекување од малите екрани не траеше долго. Имено, само неколку месеци подоцна, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кардашијанка имала корона, се снимала во кревет: „Повраќам, кашлам, градите ми горат…!“

КЛОИ Кардашијан открила дека имала коронавирус. Веста беше потврдена во најавата за последната епизода на шоуто Keeping Up With The Kardashians. На видеото ја гледаме Клои како лежи во кревет и зборува за тоа како се чувствува. “Само што дознав дека имам корона. Останувам во својата соба. Ќе биде добро, …

Повеќе »

(ФОТО) Стасало бебето: Понижената Клои Кардашијан родила девојче

Клои Кардашијан во болница во Кливленд, каде била сместена во средата, родила девојче, а освен членовите на нејзиното семејство, американските медиуми јавуваат дека таму се појавил и нејзиниот дечко, татко на девојчето, Тристан Томпсон Во сенка на големиот скандал кој го потресол семејството Кардашијан, откако се појавиле снимки кои покажале …

Повеќе »