Tag Archives: карактеристики

5. работи кои морате да ги знаете за Овенот

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Претставуваат почеток на пролетта и животот, а највпечатлива особина им е храброста. Но, имаат и мани поради кои треба да бидете внимателни Од сите очекуваат 100. отсто, а ако …

Повеќе »

(ФОТО) Бебињата родени во ноември се посебни поради овие седум причини!

Секое дете е посебно, а месецот во кој е роден открива многу за него. Ако терминот за породување ви е во ноември, можете да се сметате за среќни од повеќе причини. Вашето бебе ќе се роди кога почнува да владее позитивното, празнично расположение. Месецот во кој е родено вашето дете …

Повеќе »

Истражувањето покажало: Сите најдобри љубовници имаат две заеднички особини!

Колку често водиме љубов има врска и со тоа какви луѓе сме, а новото истражување открило дека луѓето кои имаат две одредени карактерни црти имаат и’ најбогат сексуален живот. Во истражувањето објавено во списанието „The British Journal of Psychology” учествувале испитаници без љубовни партнери, 192. слободни жени и 105. слободни …

Повеќе »

Сигурно ќе ве интересира: Животен хороскоп за секој знак

Секој хороскопски знак има своја низа проблеми и несреќи кои го следат. И покрај тоа што секој човек е различен, постојат одредени нешта со кои скоро сите се соочуваат. Според астрологијата, судбината на знаците е запишана уште пред да се родите, па токму затоа погледнете кои пријатни и непријатни ситуации …

Повеќе »

Најсебични хороскопски знаци: Се’ грабаат само за себе, не запираат пред ништо!

Овие хороскопски знаци не се ни свесни дека се однесуваат на овој начин. Според нив, проблемот е во сите останати. Доколку сте дел од нив, време е да станете свесни за оваа ваша негативна особина. Себичноста е најмногу изразена кај овие знаци: Овен Кога ќе сфатат дека сакаат нешто, Овните …

Повеќе »

Ќе се шокирате кога ќе го направите овој тест: Поточно од хороскоп и продира длабоко во душата!

Нашиот мозок во текот на денот собира различни информации, а за повеќето од нив не знаеме дека се длабоко во нашата потсвест. За да откриеме што има во неистражениот дел, потребно е да побарате одговор во вашата интуиција и инстинкт кои сами по себе не тераат да направиме нешто без …

Повеќе »

Луѓето родени во октомври имаат осум неверојатни квалитети

Секој месец е различен и на свој начин со себе донесува различни случувања, појави, а понекогаш и ново годишно доба. Слично на тоа, луѓето родени во различни календарски месеци можат, исто така, да се разликуваат по своите единствени квалитети, а ние ви ги донесуваме најистакнатите елементи на лицата родени во …

Повеќе »