Tag Archives: карактер

Дали знаеш дека градот, но и сладоледот го одредуваат твојот карактер? Реши го квизот и дознај како!

Те привлекува луксуз, автентична архитектура или бескрајни песочни плажи? Се идентификуваш со традицијата, или пак повеќе си тип за добра забава? Преферираш долги прошетки, или уживаш во топлиот дом, сам или со најблиските. Овие, но и многу други прашања можат да го детерминираат твојот карактер, а карактерот пак зборува и …

Повеќе »

Ова се најдоминантните хороскопски знаци, а врските со нив се многу тешки!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Датумот на раѓање, меѓу другото, го одредува и нашиот карактер, а еден од нив е доминација. Но, дали забележавте дека некои луѓе се многу подоминантни од другите? Ако прашате …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Дино Мерлин не се појавува во јавност: Еве како изгледа!

Пејачот ретко говори за своите деца и нивните успеси, но во една пригода истакнал дека ќерката Наида не ја интересираат материјални работи, како и дека е скромна и вредна девојка… Мерлин важи за семеен човек, а своето семејство го крие од очите на јавноста и љубоморно ја чува нивната идила, …

Повеќе »

(ФОТО) Еве што ракописите на Меган и Кејт откриваат за нивните карактери

Меган се води со своите емоции и има јака енергија, додека Кејт се обидува да ги контролира чувствата колку е возможно и внимателно размислува пред следниот потег кој ќе го направи Стручњаците велат дека овие две жени имаат многу различни карактери, а тоа, помеѓу останатото, го открива и нивниот ракопис. …

Повеќе »

Откријте што значи вашиот број на раѓање:Четворката се мачи, седмицата-ниту на небо, ниту на земја, двојката се прилагодува…

Во нумерологијата, бројот на датум на раѓање е број од сите бројки на раѓањето (ден, месец и година). На пример: Родени сте 26.4.1960. 2+6+4+1+9+6+0=28=2+8=10=1+0=1 Бројот на датум на раѓање е 1. Ако е број 11 и 22 не сведувајте го понатаму на една цифра. Тоа се броеви на раѓање. Датумот …

Повеќе »

Последниот број од годината на раѓање открива нешто интересно за вас

Не не одредува само период од годината во кој сме родени, годишното време или хороскопскиот знак. Нешто интересно за секого може да се дознае и по последниот број во годината на раѓање. Секој број има соодветен елемент – метал, вода, огин и земја. Тие можат да откријат многу нешта за …

Повеќе »

Иван Херцег исфрлен од серијата бидејќи се расправал и доаѓал неподготвен

Наводно, загрепскиот глумец на снимањата често доаѓал неподготвен, а кога некоја сцена не би снимиле успешно, би ги обвинувал другите соработници Иван Херцег (36) се испокарал на сетот на „Чиста љубов“. Многу викал, се пожалиле неговите блиски соработници до продукцијата. Наводно, глумецот неколку пати приговарал. Се бунел на организацијата и …

Повеќе »

Бојата на очите го открива карактерот: Дали сте верни или осветољубиви?

Погледнете некому во очи и ќе откриете многу нешта. Не само моменталните емоции туку и по нешто за карактерот – дали има склоности за измама или е семеен тип, колку е верен и упорен… Сини очи Склони се кон подолги врски, семеен живот добри пријатели се.Шармантни, спонтани, имаат сочуство и …

Повеќе »