Tag Archives: карактер

Бројот на ЖИВОТНИ кои ги гледате на сликата ќе ви открие дали имате една ПОСЕБНА ОСОБИНА?

Оптичките илузии можат да откријат интересни факти за некоја личност. Оптичките илузии често откриваат интересни факти за личностите на луѓето. Затоа, добро погледнете ја оваа оптичка илузија и избројте колку животни гледате, а решението пронајдете го во текстот под сликата. 1-3 Ако видите помеѓу едно или три животни, тоа значи …

Повеќе »

Вашиот хороскопски знак не може да им одолее на ваквите мажи

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Верувале или не, астрологијата е забавна затоа што сите сакаме да читаме за себе. Секогаш кога ќе го прочитате хороскопот, во вас се раѓа љубопитност дали точно напишаното таму …

Повеќе »

ДЕНОТ КОГА СТЕ РОДЕНИ ОТКРИВА СЕ ЗА ВАШИОТ КАРАКТЕР: Во вторник се раѓаат енергични и борбени, во петок чувствителни и романтични!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Не е сеедно во кој ден од неделата сте родени. Во астрологијата, денот на раѓање се смета за многу важен индикатор за особините и животниот пат, а со тоа …

Повеќе »

Овој знак е најголем ЦИЦИЈА во хороскопот, секогаш има ТАЖНА приказна и не сака РАБОТА

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Со луѓето родени во знакот на Рак владее Месечината. Секој веќе знае дека овој сателит на Земјата влијае на Земјата, а кога станува збор за луѓето, овој знак е …

Повеќе »

Секој хороскопски знак страда од некое пореметување: Дали знаете кое е вашето и на вашите блиски?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој човек има недостатоци Маните се составен дел од нашите животи, но според астролозите, одредени „пореметувања“ им се припишуваат и на карактерните црти на хороскопскиот знак. Овен Овните се …

Повеќе »

Јапонците тврдат дека крвната слика може да го открие вашиот карактер

ЛУЃЕТО се со различни карактери, а Јапонците веруваат дека можете да предвидите нечии карактеристики според крвната група. Кетсуеки-Гата, која се појавила во Јапонија, во основа е теорија за личноста според крвната група. Научниците исто така се занимавале со оваа теорија и еве ги заклучоците до кои дојдоа: Крвна група 0 …

Повеќе »

Откријте каква иднина ве чека: ЕВЕ КАКО ДЕНОТ НА РАЃАЊЕ ГИ ОДРЕДУВА НАШАТА СУДБИНА И КАРАКТЕР!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Емотивните луѓе се раѓаат во понеделник, заводниците во петокот … Секој ден во неделата, одредена планета владее и влијае на нашите животи. Денот кога сте родени во голема мера …

Повеќе »

Ова се петте најатрактивни хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СИТЕ хороскопски знаци се единствени и привлечни на свој начин. Судејќи според астрологијата, постојат пет хороскопски знаци кои се попривлечни од другите и имаат единствена личност. Скорпија Скорпиите се …

Повеќе »

Во кој месец е родена жената ќе се роди и нејзината судбина: Храбрите се раѓаат во април, скромните во јули…а емотивните во…

Дали верувате дека вашата судбина е одредена уште при раѓање? На карактерот и судбината на жената влијае и месецот на раѓање: Јануари: Најупорните жени се родени во јануари. Тие никогаш не се жалат и не претеруваат. Овие жени ги решаваат сите свои проблеми самостојно – со достоинство и независност. Јануарските …

Повеќе »