Tag Archives: карактер

Хороскопски знаци кои најлесно се врзуваат за партнерот: Трпат ТОКСИЧНИ врски и остануваат во врски додека во себе молат за ПОМОШ

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои хороскопски знаци остануваат во врска дури и кога таа врска не ги исполнува. И не само тоа, понекогаш станува збор за навистина тешки токсични врски… Тие се угнетувани …

Повеќе »

ОСУМ ДЕЛОВИ ОД ТЕЛОТО кои откриваат детали за вашиот карактер!

Иако нашиот физички изглед зависи од нашите гени, а не од личните карактеристики, сепак постојат делови од телото кои можат да откријат многу за нашиот карактер. Некои истражувања покажаа дека генетиката веројатно може да одреди многу работи за нашата иднина и начинот на кој ги гледаме работите. Подолу се дадени …

Повеќе »

Вашата ВИСИНА може да каже многу за вас: Запознајте ги вашите силни и слаби страни

Дали висината на една личност навистина може да го одреди нејзиниот карактер?Висок, низок и просечен….најчесто овие три карактеристики се користат кога некој се опишува. Но, дали знаете дека вашите сантиметри го откриваат и вашиот карактер. Ако ја знаете вашата висина, погледнете ги резултатите подолу, ако ништо друго, барем ќе се …

Повеќе »

(ФОТО) „ИМА ГЛАС НА АНГЕЛ, КАРАКТЕР НА ЦРН ЃАВОЛ“: Пејачката го малтретира персоналот, доцни 30 минути на работа, пие цела ноќ…

Кристина Агилера (41) има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте кавги во кои била вклучена пејачката Кристина Агилера (41) стана светски позната во моментот кога го слушнавме нејзиниот ангелски глас, но се чини дека тука завршуваат сите убави работи За пејачката. Никој на јавната сцена …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци најмногу озборуваат и не треба да им доверувате тајни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ОЗБОРУВАЊЕТО за многумина е безопасна забава и бегство од секојдневието. Сите понекогаш сакаме да размениме некои сочни озборувања за некој пријател, познаник или колега, но некои уживаат во тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Откривме што кажува бојата на очите за вас

Вашата боја на очи може да открие многу за вас… Сигурно безброј пати сте слушнале дека очите се огледало на душата и не случајно вашата боја на очите кажува многу за вашиот карактер. Еве што. Сини очи Сините очи се, после кафените, се најчестата боја на очите. Повеќето луѓе се …

Повеќе »

Што часот на раѓање кажува за вас: Раната зора е резервирана за „шмекери“ а полноќ за…?

Не е важно дали сте родени наутро, попладне или доцна навечер. Можеме подобро да разбереме некои од нашите постапки, ставови и расположенија ако ја знаеме нумеричката вибрација на часот на нашето раѓање. Секој час од денот има одредена астролошка фреквенција, што влијае на осцилациите на нашиот биоенергетски набој. . Од …

Повеќе »

Овие особини ги поседуваат фаталните жени: Можат да заведат кого сакаат

Совршените црти на лицето и извајано тело не гарантираат привлечност, туку она што доаѓа одвнатре Складните црти на лицето и совршената фигура не значат и сексапил и привлечност. Ставот, енергијата, харизмата и другите квалитети се она што суштински освојува. Не се вели без причина дека „убавината е во окото на …

Повеќе »

(ФОТО) Првата шара што ви привлекува внимание ОТКРИВА ВАЖЕН ДЕЛ ОД ВАШАТА ЛИЧНОСТ: Која ве привлече најмногу?

Важно е да дадете одговор без да размислувате премногу Начинот на кој гледаме и решаваме загатки може да ни каже многу за нашите личности и која страна од мозокот ја користиме прва. Овој едноставен тест за личност, составен од Fact Factories, може да открие дали сте добар пријател или опсесивен, …

Повеќе »