Tag Archives: капини

(ФОТО) ТЕШКИ ДЕТСКИ СОЛЗИ: Сиромашно дете од БИХ плаче бидејќи му ги украле капините кои ги продавал покрај патот

СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ во Босна и Херцеговина беа потресени од фотографијата на русокосо момче како плаче покрај патот, откако група постари момчиња му ги украле капините, кои тој ден ги собрал во шумата и ги продавал покрај патот. Момчето е фотографирано од претприемачот Селмир Шљивиќ од Живница, кој исто така му …

Повеќе »

(ФОТО) БРИШАТ ГОДИНИ – Подмладете се без да одите под нож: Овие намирници го враќаат младешкиот сјај на кожата!

Жените даваат многу пари на козметички третмани, а и не знаат дека патот до младешкиот изглед може да биде многу поефтин… Некои процедури можат да бидат и многу опасни, затоа изборот на храната е многу подобра опција за одржување на добриот изглед. Против стареењето успешно се борат овие намирници. Доколку …

Повеќе »

(ФОТО) Татко и и’ направил палачинки и додал една состојка: После првиот залак посинела а срцето престанало да и работи!

Наиника Тику (9) за појадок посакала палачинки, а нејзините родители и’ не наслутувале дека тие ќе бидат кобни за нејзиниот живот. Палачинките морале да бидат подготвени на посебен начин бидејќи тоа девојче било алергично на млечни производи, и тука немало проблеми бидејќи татко и вече знаел како треба да подготви …

Повеќе »