Tag Archives: капетан америка

Холивудска глумца уапсена за убиство на мајка си

Актерката Моли Фицџералд (38) е уапсена на 31. декември, откако полицијата открила дека со нож ја избодела својата мајка, Патрисија Фицџералд (68) во Канзас. Инцидентот се случил на 20. декември во Канзас сити. Фицџералд е обвинета за убиство од втор степен, а наскоро треба да излезе пред судот. Погребот на …

Повеќе »