Tag Archives: капетан америка

(ФОТО) Селена Гомез во тајна врска со Крис Еванс – по јавното признавање дека е заљубена во него!

Светските медиуми зујат за наводната тајна љубовна врска на Селена Гомез со актерот Крис Еванс, и тоа шест години откако таа јавно проговори за своите симпатии кон него. Имено, по врската со Викенд, Селена не беше поврзана со ниту еден маж освен постојаната врска со Застин Бибер, меѓутоа, како што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славниот глумец го изненадил момчето кое ја спасило сестра си од бесно куче:Снимката ги расплакала луѓето

ВЕСТА за шестгодишнаото момче кое ја спаси својата помлада сестра од бесно куче го обиколи светот, а на тоа реагираше и актерот Крис Еванс. Откако слушнал што се случило, Еванс, која го отелотвори капетанот Америка во филмовите на Марвел, снимил видео и го испратил на момчето кое видеото го погледнало …

Повеќе »

Холивудска глумца уапсена за убиство на мајка си

Актерката Моли Фицџералд (38) е уапсена на 31. декември, откако полицијата открила дека со нож ја избодела својата мајка, Патрисија Фицџералд (68) во Канзас. Инцидентот се случил на 20. декември во Канзас сити. Фицџералд е обвинета за убиство од втор степен, а наскоро треба да излезе пред судот. Погребот на …

Повеќе »

(ФОТО) Сензационален скијашки костум на Линдзи Вон: Со фотки од тренинг „го запалила“ интернет

Американската скијашка Линдзи Вон со атрактивниот скијашки костум го привлекла вниманието на јавноста за време на еден од своите тренинзи… Светскиот куп се преселил во Крањска гора каде во саботата скијашките се бореле за бодови во велеслалом, но меѓу нив го немало најпознатото име. Американката Линдзи Вон прескокнала некои трки …

Повеќе »