Tag Archives: канал 5

Извор од MЗ за Канал 5: Првите 100.000 вакцини на AстраЗенека на 31. март и 15. април !

Канал 5 од извори во Министерството за здравство на Македонија дознал дека првата пратка на вакцини од КОВАКС системот доаѓа на 31. март,а втората на 15. април… Според информациите, првата пратка ќе има 40. илјади, а втората 60. илјади дози на вакцините АстраЗенека… Од изворот на Министерството за здравство, Канал …

Повеќе »

ИНТИМНА ИСПОВЕД ГОЦЕ МИХАЈЛОСКИ – ЕДЕН МЕСЕЦ ПОДОЦНА: Битката ја добив, војната ја изгубив(ме)

– Вирусот веројатно веќе стивнува, но по игра на случајноста ако почувствувате некакви симптоми не чекајте, јавете се на лекар! Подобро е да мислите дека го имате, а тестот да го покаже спротивното, отколку да мислите дека го немате, па да задоцните со лечењето. Можеби татко ми ќе имаше шанси …

Повеќе »

(ВИДЕО) Игор Џамбазов во „Еден на еден“: Во недела Џамбаз, меѓу другото, открива зошто не оди на одмор во Грција!

„Пред многу години во ‘Супер Бинго’, едно семејство доби награда – летување со Игор Џамбазов во Грција. Се избањав првиот ден со нив, се сликав, потоа од соба не излегов девет дена“, е само една од приказните на Џамбазов. Игор Џамбазов се враќа во новогодишната „Еден на Еден“ со Жаре, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Еден на Еден“ ги угости глумците од „Дајте музика“ и „Гласна куќа“

Во недела, од 18.30 на Канал 5, гости ќе бидат главните актери од детската серија „Дајте музика“, заедно со тинејџерите од серијата „Гласна куќа“. Атмосферата на снимање на шоуто „Еден на Еден“ со Жаре одамна не била толку весела. Јован, Наташа, Филип, Кики, Саша и Тео ги раскажаа сите забавни …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ ОТКРИВА – Што велат експертите за буџетот за 2020 година!?

„Фчерашни новости“ направи ексклузивно интервју со еден од експертите за буџет и распределба на државните средства се со цел да го добие неговото мислење за буџетот за 2020 година. Каков е ставот на експертот, ќе дознаете во најновата епизода на Фчерашни новости. Од други вести издвојуваме: – Алфа, од тимот …

Повеќе »

(ФОТО) Водителката Јелена Спенџарска поради трагичен случај во семејството се повлекува…

Поради трагичен случај во семејството Спенџарска реши да се повлече од социјалните мрежи… Водителката Јелена Спенџарска, едно од заштитните лица на утринската на Канал 5, поради трагичен случај во семејството решила да се повлече од социјалните мрежи, поточно од Инстаграм каде е многу популарна, па оваа вест ја сподели токму …

Повеќе »

(ФОТО) На Ване Маркоски „му пукна филмот“: Остро кон државната администрација – „Кај ќе ви оди душата?!“

Го гледаме секој работен ден на Канал 5 како разговара со познати македонски личности, од сите сфери, или следи како искусни домаќинки ги подготвуваат своите специјалитети…И’, најчесто е насмеан, ведар, расположен… Ване Маркоски често знае да сподели некое свое патешествие – без оглед дали е за викенд, некоја интересна прошетка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од вечерва на Канал 5 стартува втората сезона на популарната серија „Фамилијата Марковски“: Нови авантури од секојдневието!

„Со втората сезона одиме уште подалеку, обработувајќи теми како семејното насилство, зависноста од коцкање и онаа можеби најболна тема за македонското општество – иселувањето на младите. Дејствието и овој пат е инспирирано од вистинити приказни од животот на граѓаните“ Долгоочекуваната втора сезона од популарната македонска серија „Фамилијата Марковски“ ќе почне …

Повеќе »

(ФОТО) Милена Антовска ја прошета Лана Марија и го покажа нејзиното лице!

Поминаа околу пет месеци откако ТВ водителката Милена Антовска се реализираше како мајка и на свет ја донесе својата принцеза Лана Марија. Изминатиот период мама Милена само дискретно го покажа своето бебенце, но сега дојде време кога одлучи на сите да им ја открие својата наследничка. Убавото сончево време Милена …

Повеќе »