Tag Archives: канал 5

(ФОТО) После 10 години, Жаре Бербер се враќа на ТВ екраните и тоа со ГАЛАМА ШОУ

Наскоро на Канал 5 ќе стартува ново „Галама шоу“ „Ќе креваме галама со највлијателните личности од светот на музиката, филмот, спортот, па и политиката. Македонската, балканската и светската естрада ја носиме во вашите домови. Ќе вмешаме прсти во животите на познатите пред и зад камерите, но и нескромно ќе кажеме …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Билјана Дебарлиева: „Најтешко ми беше да ја прочитам веста за смртта на Тоше. Немав ни време да се подготвам, сигурно се напив нешто за смирување”

Билјана Дебарлиева речиси 30 години е препознатливо лице од телевизијата. Иако како девојка била срамежлива и не мислела дека ќе биде некогаш пред камера, денес не може да замисли да не ја работи оваа професија. „Ми беше незгодно и во продавница да влезам и да прашам нешто, а не, пак, …

Повеќе »

(ФОТО) СИ ЗАМИНА ОД КАНАЛ 5 НО НЕ ЈА НАПУШТИ ТЕЛЕВИЗИЈАТА: Еве каде ќе може да ја гледате Билјана Дебарлиева

Познатата ТВ водителка и презентерка Билјана Дебарлиева преку социјалните мрежи неодамна ја извести јавноста и следбениците дека по 11. години работа во Канал 5 телевизија повеќе нема да се појавува пред камерите на таа фреквенција. Бидејќи тогаш не најави дали е крај на ангажманите како медиумски работник, остана дилемата дали …

Повеќе »

Вечерва е полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“: Еве кои македонски претставници ќе се борат за финалето!

Дојде и тој момент…После две години натпревари, поради пандемијата, вечерва ќе се одржи полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“ а во него и македонски изведуваи кои и тоа како го свртеа вниманието на себе… Оваа година, има претставници од целиот регион, како и од Македонија. Марија Груевска која е под менторство …

Повеќе »

Извор од MЗ за Канал 5: Првите 100.000 вакцини на AстраЗенека на 31. март и 15. април !

Канал 5 од извори во Министерството за здравство на Македонија дознал дека првата пратка на вакцини од КОВАКС системот доаѓа на 31. март,а втората на 15. април… Според информациите, првата пратка ќе има 40. илјади, а втората 60. илјади дози на вакцините АстраЗенека… Од изворот на Министерството за здравство, Канал …

Повеќе »

(ВИДЕО) Игор Џамбазов во „Еден на еден“: Во недела Џамбаз, меѓу другото, открива зошто не оди на одмор во Грција!

„Пред многу години во ‘Супер Бинго’, едно семејство доби награда – летување со Игор Џамбазов во Грција. Се избањав првиот ден со нив, се сликав, потоа од соба не излегов девет дена“, е само една од приказните на Џамбазов. Игор Џамбазов се враќа во новогодишната „Еден на Еден“ со Жаре, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Еден на Еден“ ги угости глумците од „Дајте музика“ и „Гласна куќа“

Во недела, од 18.30 на Канал 5, гости ќе бидат главните актери од детската серија „Дајте музика“, заедно со тинејџерите од серијата „Гласна куќа“. Атмосферата на снимање на шоуто „Еден на Еден“ со Жаре одамна не била толку весела. Јован, Наташа, Филип, Кики, Саша и Тео ги раскажаа сите забавни …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ ОТКРИВА – Што велат експертите за буџетот за 2020 година!?

„Фчерашни новости“ направи ексклузивно интервју со еден од експертите за буџет и распределба на државните средства се со цел да го добие неговото мислење за буџетот за 2020 година. Каков е ставот на експертот, ќе дознаете во најновата епизода на Фчерашни новости. Од други вести издвојуваме: – Алфа, од тимот …

Повеќе »

(ФОТО) Водителката Јелена Спенџарска поради трагичен случај во семејството се повлекува…

Поради трагичен случај во семејството Спенџарска реши да се повлече од социјалните мрежи… Водителката Јелена Спенџарска, едно од заштитните лица на утринската на Канал 5, поради трагичен случај во семејството решила да се повлече од социјалните мрежи, поточно од Инстаграм каде е многу популарна, па оваа вест ја сподели токму …

Повеќе »