Tag Archives: канада

(ФОТО) Од вечерва на Телма: Драмата „Свет без крај“ во 21. часот

Нова приказна за едно старо време и на борба за слобода… Синоќа (2 јануари), Телма телевизија ја емитуваше последната епизода на историската мини серија “Pillars of the Earth”, а веќе од денес (среда, 3. јануари), во истиот термин, 21. часот започнува спин оф на Столбовите. Нова мини серија во 8. …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Глетки кои ќе ве разнежнат: Љубовта на момчето, неговите кучиња и мачки

Каде што децата не се бесни и куќата не е тесна – е стара поговорка која можеме да ја прошириме и на членовите на семејството од друг вид – домашните миленици. Елизабет и нејзиниот сопруг имаат три деца, а тоа големо канадско семејство има и големо срце па во својот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Девојче „крадело“ пуканки од принцот Хари а сега сите зборуваат за неговата реакција

Мало девојче, кое заедно со мајка си седела до принцот Хари на Invictus Games во Канада, стана хит во светот. Зошто? Затоа што му „крадела“ пуканки на британскиот принц за време на натпреварот. Две годишната Емили била уловена од камерите како си грицка од пуканките на Хари, додека тој разговарал …

Повеќе »