Tag Archives: канада

(ВИДЕО) Забележала лисицата и ја повикале да дојде, се изненадиле од она што се случило

Жена во Канада забележала лисица и ја поканила да дојде, а потоа се изненадила кога навистина и пришла. Снимката од Саскачеван се појави на Румбле и изненади многумина. Лисицата најверојатно дошла затоа што претходно ја хранеле работници од разни компании во околината, па не се исплашила. Погледнете како изгледало тоа: …

Повеќе »

СКАПО ПЛАТЕНА „ИТРИНА“: Го шетала сопругот на поводник, оправдувајќи се дека тоа е нејзиното куче – тоа скапо ја чинело!

Во Канада е во сила полициски час, а една жена се обидела на необичен начин да најде „дупка во законот“. Таа решила да шета по улиците на Шербрук, оддалечен околу 150. километри од Монтреал, па на поводник ни помалку ни повеќе го шетала нејзиниот сопруг. Како што објави една канадска …

Повеќе »

(ФОТО) ИТРА ЖЕНА – За да го намами крадецот оставила пакет пред вратата: Тој не го очекувал тоа што било внатре!

Жена од Канада ги натерала крадците да зажалат што и го украле пакетот пред нејзиниот праг. Лори Прингл од Хамилтон во канадската провинција Онтарио е жртва на бројни кражби во последните три години. Но, крадците не ризикуваат да влезат во куќата, туку се фокусираат на пакетите што луѓето за испорака …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОНЕЧНО – Во кината пристигнува „Тенет“ – блокбастерот на Кристофер Нолан

Веќе пишувавме дека „Тенет“ на Кристофер Нолан ќе има светска премиера во септември во Кина, но за љубителите на филмот во светот пристигнаа уште подобри информации. Филм на ова лето е „Тене“, блокбастер во режија на Кристофер Нолан, кој покрај публиката, со нетрпение го очекуваат кината, загрозени поради епидемијата на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Има 193 см а се омажила за дечко од 160! Постојано добива БЕЗОБРАЗНИ понуди од мажи, а висината и прави само еден проблем!

Додека Канаѓанката  е висока 193 сантиметри, нејзиниот сопруг нема ниту 160 сантиметри, а фактот што е во брак не спречува многу мажи да и испраќаат секси пораки и имаат разни необични барања. Емералд Ван Ланген од Торонто отсекогаш сакала да порасне како нејзината сестра која е висока 190 сантиметри. Денес, …

Повеќе »

Канада на Северна Македонија ќе и донира 250.000 канадски долари како помош во борбата против пандемијата предизвикана од вирусот Ковид-19

Препознавајки ја важноста на меѓународна соработка и солидарност во борбата против глобалниот предизвик за здравјето, Канада ќе и донира на Северна Македонија 250.000 канадски долари како помош во борбата против пандемијата предизвикана од вирусот Ковид-19. Канада верува дека глобалниот одговор на пандемијата е најефикасната одржлива долгорочна стратегија и во склад …

Повеќе »

(ВИДЕО) На славниот пејач му се заканувале со смрт поради контроверзна снимка со сопругата!

Канадскиот пејач Мајкл Бубле добивал смртни закани од лути обожаватели затоа што ја истурка сопругата со лактот во едно видео.Луизијана Лопилато, сопругата на пејачот открила дека многу обожаватели го гледале ова како „знак на злоупотреба“, но дека тоа всушност било тоа нема никаква врска едно со друго. „Вие не би …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бесен возач „се степал“ со бензинска пумпа

Урнебесното видео ни доаѓа од Канада. Надзорните камери на бензинската пумпа во Брандон во Манитоба, снимиле бесен возач кој одлучил буквално да ја истепа бензинската пумпа. Додека полнел гориво, удирал со рацете и нозете обидувајќи се да ја оштети конструкцијата. Не му успеало, што се чини дополнително го изнервирало, па …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ НАОЃА ВО КАНАДА – Кристалното око Нунавика, кратер со скоро совршени облици

На самиот врв на северниот дел на Квебек во канадскиот Арктик се наоѓа кратер со скоро совршен кружен облик, полн со кристално чиста вода, што може да се види и од Универзумот – Пингуалуит, локално познат како Нунавик кристално око. Кратерот е создаден кога метеор ја погодил Земјата пред 1,4 …

Повеќе »