Tag Archives: кан

(ВИДЕО+ФОТО) ТАА ИМА 40, ТОЈ Е ДВОЈНО ПОМЛАД! СУЛТАНИЈАТА ХУРЕМ БЛЕСКА: Коментарите се редат – „Како да ти е син, бадијала целата пластика…“

Мерјем Узерли игра во новата серија „RU“ со многу помладиот Бурак Берки Агкул. Мерјем Узерли, која се прослави како султанијата Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, повторно е во центарот на медиумското внимание благодарение на нејзиниот нов проект. Станува збор за серијата „RU“, во која таа ја игра Рејан, жена која …

Повеќе »

(ВИДЕО) СКАНДАЛ НА ФЕСТИВАЛОТ ВО КАН: Познатата актерка ја гаѓала режисерката во глава, откако ја исфрлила од такт!

Таа не се ни свртела… Актерката Џејн Фонда (86) е позната по својот фитнес режим поради кој во деветтата деценија изгледа одлично. Но, освен што воодушеви со својот младешки изглед, на овогодинешниот Кански фестивал, таа ги изненади сите со скандалозен испад. Имено, таа на режисерката Жистин Трије и ја врачила …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Доделени наградите: Најдобар филм во Кан е „Анатомија на падот“

Златната палма на 76. Кански филмски фестивал ја доби филмот „Анатомија на падот“ на француската режисерка Жастин Триет. Во тој филм, како и во исто така наградениот филм „Зона на интерес“, главната улога ја има Германката Сандра Хилер. Златната палма на 76. Кански филмски фестивал ја освои филмот „L’ anatomie …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕД ПРЕМИЕРАТА – Инцидент во Кан: Том Хенкс викал на црвениот тепих

Актерот мавтал со рацете и покажувал со прст кон непознат помлад маж Актерот Том Хенкс (66) доживеач мал инцидент во вторникот пред премиерата на неговиот нов филм „Asteroid City“ на Канскиот филмски фестивал. Фрустриран и лут Оскаровецот бил на црвениот тепих со сопругата Рита Вилсон (66) кога влегол во жестока …

Повеќе »

Незадоволството го покажала со полевање со крв: Невиден скандал на црвениот тепих во Кан

Фестивалот во Кан, за жал, некои ќе го паметат по скандалите на црвениот тепих, а не само по фантастичните премиери. Повторно обезбедувањето морало да реагира за време на фотографирање на црвениот тепих кога се појавила девојка облечена во гламурозен фустан во боите на украинското знаме. Иако со изборот на облека …

Повеќе »

(ФОТО) РУСКА УБАВИЦА – Во Кан сите погледи биле вперени во Ирина Шајк: Две прерамки преку градите и истренирани стомачни

Ирина Шајк се погрижила сите погледи да бидат вперени во неа на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, појавувајќи се во кожен горен дел и здолниште кои ги истакнаа нејзините истренирани стомачни мускули. Манекенката на 76-тото издание на фестивалот во Кан пристигна во кожен топ кој беше составен од две …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕВЕТ МИНУТНИ ОВАЦИИ во Кан за новиот филм на МАРТИН СКОРСЕЗЕ: Критиката не можеше да биде подобра, велат и дека ова е најдобрата улога на ЛЕОНАРДО ДИ КАПРИО

Вечерта во Кан синоќа беше резервирана за премиерата на новиот филм на Мартин Скорсезе „Killers of the Flower Moon“. Публиката го награди ова достигнување со деветминутни овации. Критиките не можеа да бидат подобри. Познатиот режисер е пофален, но и Леонардо ди Каприо кој ја игра главната улога во овој филм …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Деколтето на Салма Хајек е приказна само по себе, а нејзиното лице – актерката е непрепознатлива

Актерката Салма Хајек се најде на листата на познати личности кои присуствуваа на премиерата на филмот Killers Of The Flower Moon во Кан. На црвениот тепих ѝ се придружи и нејзиниот сопруг Франс Анри Пиноа, а парот изгледаше блескаво како и обично. Сепак, ѕвезда беше Салма и нејзиниот прекрасен фустан. …

Повеќе »

Објавени се првите фотографии и видео од спасувањето на момчето Кан (12) кое осум дена мина под урнатините

Припадниците на противпожарната служба на градот Коџаели, кои беа распоредени во квартот Чебраил во Антакија, пронајдоа 12-годишно момче под урнатините. На осмиот ден од потрагата по преживеани во разурнатиот од земјотресот Хатај, на југот на Турција, спасено е 12-годишното момче по име Кан. Агенцијата Анадолија објави фотографии и видео од …

Повеќе »