Tag Archives: камери

(ВИДЕО) Репортерка во живо известувала за украденото куче и го видела киднаперот како го шета

Репортерката од Бостон, Џулијана Маза, известила за украдено куче по име Титус од соседството, кога забележала човек како шета куче на поводник, кој наликувала баш како Титус. Кучето беше украдено минатата недела од локален паркинг, а семејството веднаш тргнало во потрага по него и ги алармирало властите. #ICYMI: I HAD …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ирскиот претседател давал интервју а вниманието го украло неговото куче

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ на Ирска, Мајкл Д. Хигинс во неделата дал телевизиско интервју, кое стана вирално, но не поради она што го рекол, туку заради симпатичното куче кое цело време било желно за вниманието на неговиот сопственик. Планинското куче Бернез, цело време разиграните шепи ги фржел на Хигинс, додека претседателот разговарал со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Земјотрес среде тениски меч – се треселе камерите!

Александар Зверев го победи Доминик Кепфер со 6:4, 7:6 (5), а во средината на еден гем, земјотресот го стресе Акапулко. На почетокот на вториот сет при резултат 40:15 за Кепфер земјотрес го погоди овој град! Земјата се тресела, а камерата почнала да се тресе на среде преносот. Сепак, тенисерите продолжија …

Повеќе »

(ФОТО) Во Венеција инсталиран ГОЛЕМИОТ БРАТ: Се снима секое движење, знае од акде се туристите и ги предвидува нивните намери

Венеција овој март одбележува 1.600 години од основањето Пред пандемијата, 30 милиони туристи се собираа секоја година во Венеција. Овој град, патем, има само 50.000 жители. Со цел да се намали бројот на туристи-екскурзионисти, тие планираат од 2022. година да воведат данок на влез. Сега сето тоа е далечно минато, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ ПОЈАВИЛ ФИЛМОТ КОЈ КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАЕТА СО ГОДИНИ ГО ЗАБРАНУВАЛА: Со децении бил во архивата а открива детали за кралското семејство!

Документарец за британското кралско семејство од 1969.година, чие прикажување кралицата Елизабета Втора наводно го забранувала со децении затоа што открива премногу интимни детали, се појавил на ЈуТјуб. Филмот дава увид во настаните во кралскиот дом без преседан, а го гледале милиони луѓе кога за прв пат бил емитуван на Би-Би-Си. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СКАНДАЛ НА ФИЛИПИНИТЕ: Службеник на владата случајно се вклучил на онлајн состанок: Сите виделе како има секс со секретарката

Еден владин службеник добил отказ откако бил фатен како има секс со неговата секретарка. Тие случајно се вклучиле на состанокот преку Zoom и сите ги виделе „на дело“. Членовите на селскиот совет на Фатима Дос во филипинското Кавите, имале редовен состанок преку апликацијата Zoom кога им се придружил нивниот шеф …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРВО ГИ НАБЉУДУВАЛ ЦЕЛИ 20. МИНУТИ – СО ЕДЕН УДАР ЈА НОКАУТИРАЛ СОПРУГАТА БИДЕЈЌИ СЕДЕЛА СО 2. МАЖИ: Љубоморниот маж дивеел во ресторанот!

Кога ја видел сопругата како седи на маса со двајца мажи, еден Кинез упаднал во ресторанот и силно и удрил шлаканица, што го забележале и камерите за надзор. Инцидентот се случил во Баодинг, во провинцијата Хебеј на северот на земјата. Жената останала да лежи на подот по еден удар, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИЛМСКИ СЦЕНИ – КАМЕРИТЕ СНИМИЛЕ СПЕКТАКУЛАРЕН ГРАБЕЖ НА ЗЛАТАРА ВО ЛОНДОН: Со џип влетале преку излогот па со чекан ги разбиле витрините!

Надзорните камери снимиле спектакуларен грабеж на златара во Лондон. Бен Вегенер (34) со двајца соучесници најпрво со „ленд ровер“ прелетал низ излогот, а потоа со чекани ги испокршил витрините и го зел она за што пристигнале. Срцчи летале насекаде, а крадците земале само часовници и накит. Истражните органи се сомневаат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТРАГЕДИЈА ВО РЕАЛНО ШОУ: Пред камерите и кажале дека има рак!

„Немав поим дека го снимаат разговорот. Се почувствував ужасно осамено бидејќи бев последна која ја дозна дијагнозата и само сакав некој да ме прегрне“, рекла… Сите кои се пријавуваат во реалното шоу „Големиот брат“, псоледно што очекуваат е дека таму некој ќе им соопшти дека се болни од рак. Токму …

Повеќе »