Tag Archives: калифорнија

(ВИДЕО+ФОТО+18) АМЕРИКАНСКА КОНГРЕСМЕНКА ВО ЦЕНТАР НА СКАНДАЛ: Се појавиле фотографии на кои се бакнува со помошничката, а позирала и гола со нацистичка тетоважа!

Американската демократска конгресменка Кејти Хил е во политичка бура откако се појавиле фотографии на кои позира гола со тетоважата на нацистичкиот железен крст и пуши на бонг. Кејти исто така била фотографирана како се бакнува со една млада жена, која подоцна била идентификувана како нејзина асистентка, Морган Десјардинс. Скандалозните фотографии …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИСТЕРИЈА – СВЕТОТ ВО ШОК – АМЕРИКАНСКА ПОДМОРНИЦА ПОТВРДИЛА: 3.СНИМКИ на НЛО кои ги направиле американските пилоти се АВТЕНТИЧНИ – еве што снимиле!

Американската морнарица ја потврдила автентичноста на видеата направени од нејзините пилоти во врска со средби со непознати летачки објекти (НЛО). Овие снимки, кои се направени во 2004. и 2015. година, ги објави Њујорк Тајмс во 2017. година. For the first time, the U.S. Navy has acknowledged that the three UFO videos that …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ВИЛА ВРЕДНА 3,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ – Интериер кој шармира на прва: Домот на боксерот е идеален спој на модерен и ретро стил

Рускиот боксер, Сергеј Ковалев, ја ставил на продажба својата раскошна вила со базен сместена во Њупорт Бич во Калифорнија, а износот што го бара за неа е „вистинска ситнурија“. Професионалниот боксер Сергеј Ковалев одлучил да ја продаде својата импресивна вила со базен сместена во Њупорт Бич во Калифорнија. И покрај …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Окружен со зеленило: Вака изгледа новиот дом на славната Оскаровка Рис Витерспун

Новиот имот на славната глумица се наоѓа во Калифорнија, а се простира на еден хектар и тоа над плажата Зума во Малибу. На имотот се сместени главната куќа, куќата за гости и неколку помошни објекти, овоштарник и органска градина за зеленчук. Славната оскаровка на имотот има и студио за јога, …

Повеќе »

(ВИДЕО) На Калифорнија и се заканува Мега земјотрес кој ќе ја срамни со земја: После два јаки земјотреси луѓето се плашат од третиот – НАЈЛОШ!

Во октомври 2015 година, Лос Ангелес прифатил серија сеизмички прописи кои бараат илјадници згради да бидат дополнително зајакнати да издржат силен земјотрес. Сан Франциско прифатил сличен закон во 2013 година… По земјотресот од 6,4 на Рихтер кој ја погоди јужната Калифорнија на 4. јули, жителите на областа рекле дека тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОДИТЕЛКА ВО ЖИВО РЕКЛА ВЕДНАШ СЕ ВРАЌАМЕ И СЕ СКРИЛА ПОД МАСАТА: Земјотресот во Калифорнија ја преплашил спикерката – се молела да преживее!

Спикерка на американската телевизиска мрежа CBS, за време на програмата во живо, извештајот за земјотресот го завршила така што се скрила под масата. За време на земјотресот тлото во Калифорнија толку се тресело што се затресла и опремата и сценографијата во студиото а таа заедно со колегата во живо пренесувала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Калифорнија ја погодил нов, 10, пати појак земјотрес: Избиле пожари, тлото уште се тресе

Откако во четвртокот Калифорнија ја погоди земјотрес со јачина од 6,4 по Рихтер, минатата ноќ околу три часот во средно европско време, оваа област имаше уште посилен земјотрес, овој пат со јачина од 7,1 по Рихтер. Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Риџерст, околу 240 милји североисточно од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пристигнува ли судниот ден? Американец снимил симнување на Исус од Небото а нашол доказ дека не е дрон или НЛО!

„Живеам во близина на аеродромот, тука ништо не смее да лета…“ Луѓето сешто знаеле да видуваат на небото и на тоа после да му даваат чудно значење. Необични облици и необични движења на истите обично би ги асоцирало на НЛО и вонземјани, а оние поприсебните – кои не би биле …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новинар се пофалил:„Со Тајсон конзумирав дрога!“

Британскиот новинар Пирс Морган раскажал дека на калифонирскиот ранч со канабис на Мајк Тајсон со познатиот боксер пушел „трева“ и дека тоа било единствен пат да го направи тоа… Британскиот водител и новинар Пирс Морган (54) пушел марихуана со боксерот Мајк Тајсон (52). Во интервјуто за Radio Times, Пирс рекол …

Повеќе »