Tag Archives: калифорнија

Рекорден број на починати на југот на САД: Се бројат мртвите од корона вирусот на Флорида, во Алабама и Северна Каролина

Државите Алабама, Флорида и Северна Каролина во вторникот забележале рекордно зголемување на бројот на починати од Ковид-19. Бројот на случаи на коронавирус е во пораст во поголем дел од Соединетите држави, а повеќе од 20 сојузни држави одлучиле да го запрат процесот на отворање или повторно да воведат некои од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФАТЕНА ВО ЛАГА – Новинарка се преправала дека им помага на работниците (за фотографија), а потоа седнала во автомобилот и си заминала

  На нејзината објава на која се преправа дека ѝ помага на заедницата набрзо следеле бурни реакции, па таа во меѓувреме го заклучила и својот Инстаграм профил и оној на Твитер наречен “Факти со Фиона”. Луѓето најпрвин помислиле дека таа е само желна за внимание, но фактите се уште по …

Повеќе »

(ФОТО) ШТО МУ ПРАВИ КОРОНА НА ТЕЛОТО – Шест неделна борба во болница:„Се надевам дека овие фотки на сите кои мислат дека не се под ризик ќе им ги отворат очите!“

Медицинското лице, Мајк Шулц (43) од Сан Франциско во март бил хоспитализирана поради Ковид-19, а неговата борба траела скоро два месеци… Мајк Шулц (43) – медицински брат во Медицинскиот центар во Сан Франциско, во Калифорнија, на 10. март започнал да чувствува симптоми еден ден откако отпатувал во Бостон да се …

Повеќе »

(ФОТО) ШТО Е СИГУРНО – СИГУРНО Е – ПОРАДИ КОРОНА КАМПУВА ВО СВОЈОТ ДОМ: Екстремните мерки на американски пулмолог го воодушевиле светот!

Д-р Тими Ченг, лекар од Калифорнија, е специјалист за белодробни заболувања и во моментов, како и многу негови колеги ширум светот, се бори против инфекциите на корона вирус. Поради природата на неговата работа, тој е во ризична група,па д-р. Ченг решил да ја зголеми заштитата на своето семејство. Првата вечер …

Повеќе »

(ВИДЕО) УБИЕЦ МУ ПРИОЃАЛ ОД ЗАД ГРБ! Сурфер пробивал нова камера па го снимил застрашувачкиот момент и едвај се спасил!

Мирно море, сурфање на ветер и потоа наеднаш ајкула и паника. Сурфер во Јужна Калифорнија имал блиска средба со морско чудовиште. „Сето тоа се случи еден ден по ‘зимскиот’ дожд во Калифорнија, брановите беа мали, па решив да ја земам штицата и да ја испробам мојата нова камера GoPro. Јас …

Повеќе »

(ФОТО) Илјадници суштества со необичен облик ги освоиле плажите во Калифорнија: „Пенис рибите“ некаде се вистински деликатес!

Станува збор за риби, кои потсетуваат на машкиот полов орган па поради тоа добиле прекар „пенис риби“. Невремето кое ја погодило Калифорнија довеле до тоа на плажата северно од Сан Франциско да се „појават“ неверојатни суштества. Станува збор за риби, кои потсетуваат на машкиот полов орган па поради тоа добиле …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКА ОД КОЈА НЕМА ДА ВИ БИДЕ ДОБРО: Маж паднал на шините а доаѓал воз но на овој херој му била доволна секунда!

Џон О’Конор, супервизор за транспорт во железничката компанија Оукланд, Калифорнија, работел и внимавал на ордите на навивачите на Рајдерс кои тргнале дома. Таман кога возот се приближувал до станицата, еден човек ја загубил рамнотежата и паднал на шините. О’Конор реагираше со скоро надчовечка брзина и го извлекол човекот безбедно надвор …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРБИДНА СУДБИНА НА СИН НА БРИТАНСКИ МИЛИОНЕР: Полицајците се подготвувале да го одвезат автомобилот а потоа го отвориле багажникот…

Синот на британскиот милионер е пронајден искасапен и фрлен во багажникот на напуштен автомобил. Адријан Бонар (34) бил пронајден во Калифорнија, а неговата сестра им рекла на убијците да изгнијат „во пекол“. Синот на милијардерот д-р Брајан Бонар (72) од Гринок, Адријан, го нашле завиткан во пластична фолија и во …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЛЕ ПОТРЕСНИОТ ДОКУМЕНТАРЕЦ СЕ ПОЈАВИЛЕ НОВИ ДЕТАЛИ: Принцот Хари и Меган Маркл можно е да ја напуштат Велика Британија

Поттикнати со немирен живот, постојана осуда на ајвноста и неразбирањето на поедини членови на семејството, војводите од сасекс размислуваат за преселба  во Америка, каде би створиле свој втор дом. Од извори блиски до британската круна, медиумите дознале дека младата двојка, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, сериозно размислуваат да …

Повеќе »