Tag Archives: кафе

Три секојдневни напитоци кои бргу ги топат килограмите

Кога држат диета многумина не се свесни дека е многу важно и што пијат бидејќи постојат некои пијалоци кои содржат голем број калории па така несвесно го саботираат самиот процес на слабеење. Многу е важно да обрнете внимание на нутритивните и енергетски вредности на секој напиток. Од друга страна постојат …

Повеќе »

Кафето го чува животот: Еве колку филџани кафе дневно треба да испиете за да ја одбегнете прераната смрт

Антиоксидансите во кафето го чуваат здравјето на срцето и го намалуваат ризикот од карцином – вели најновото истражување. Во Шпанија било извршено истражување кое опфатило 20 илјади луѓе на возраст од 25. до 60 години, кои биле следени низ цела деценија, и кое покажало дека 4. филџани кафе дневно го …

Повеќе »

Рецепт за кафе кое ги топи килограмите: Додајте 2. состојки и истопете го салото од стомакот!

Доколку обичното кафе го унапредите со следните состојки ќе добиете хит напиток кој ќе ви помогне во борбата со одвишните килограми. Се’ што ви е потребно е црно кафе, путер и масло богато со триглицериди. Иако содржи околу 500 калории и 51, грам масти, од кои 70 проценти се заситени …

Повеќе »

(ВИДЕО) Волшебна формула: Блогерка открила како за само 7. дена го отстранила целулитот!

Дали знаевте дека со помош на кафе и морски алги можете, само за една недела, да го елиминирате целулитот? Една блогерка открила трик кој дава извонредни резултати. Фара Дукаи со интернет слава се здобила благодарение на своите фантастични трикови за нега на лицето и телото, па одлучила да ги сподели …

Повеќе »

(ФОТО) Додајте 2 лажици во утринското кафе: Ги топи килограмите во текот на цел ден без никакво откажување!

Станува збор за крем за кафе, кој освен што е вкусен, одлично делува и на вашиот метаболизам. Ако и вие штом ги отворите очите пиете кафе, морате да го знаете ова. Станува збор за крем за кафе, кој освен што е вкусен, одлично делува и на вашиот метаболизам. Потребни состојки: …

Повеќе »

(ФОТО) Кире Лазаров информира: Македонските ракометари опуштени пред средбата со Шпанија!

Денес е денот на средбата помеѓу Македонија и Шпанија а сите љубители на ракометот, сигурно, денот го планираат според терминот на одигрувањето – вечерва во 20:30 часот. И’ додека секој си размислува како ќе играат нашите јунаци, репрезентацијата која во првиот круг беше најголемо изненадување на првенството, сигурно е дека …

Повеќе »

Добро е да се знае: Најдобар лек за мамурлак

Најлудата ноќ е пред нас, а многумина не размислуваат колку ќе испијат бидејќи е, нели, Нова година. Еден ден во годината кога слободно можеме, и со причина да се развеселиме,но,многумина знаат да претераат и се будат со мамурлак… Но, веќе првиот ден од новата година донесува други пригоди кога треба …

Повеќе »

(ФОТО) Никаде нема мир: Обожавателите го следат во чекор

Пирс Броснан и остатокот од екипата за филмот „Мама миа“, на островот Вис, во Хрватска, секој слободен момент го користат за прошетка по местото но често ги запираат обожаватели, за заедничко фотографирање. Глумецот, велат, не е воодушевен од таквата состојба… Ирскиот глумец Пирс Броснан (64) на островот Вис е под …

Повеќе »

Смешни гифови кои совршено го отсликуваат вашиот ден на работа

Еден работен ден може да биде доста напорен или прилично опуштен. Во следните гифови кои ќе ги погледнете, можеби ќе ја пронајдете и вашата реакција. 1. Кога вашиот состанок во 7 наутро е откажан 2. Кога вашиот досаден колега ви бара помош за проект 3. Кога сакате да избегате од …

Повеќе »