Tag Archives: кафе

(ФОТО) ВИ НЕДОСТАСУВА ЕНЕРГИЈА? Овие намирници треба да ги вклучите во исхраната!

Без разлика дали станува збор за стресна работа, недостаток на сон, семејство или нешто друго, на сите понекогаш ни недостасува енергија. За почеток, треба добро да научите што да јадете. Поточно, одредена храна може да ви помогне да бидете поопуштени, фокусирани и поподготвени за сите предизвици. Јаглехидратите се особено важен …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАЖОТ ЈА ТРУЕЛ ЦЕЛА ГОДИНА А ДОБИЛ САМО 60. ДЕНА ЗАТВОР: После неговото кафе секогаш и било лошо па поставила камера и го „фатила на дело!“

Секојпат кога нејзиниот сопруг ќе и донел кафе, Тереза Козловски од Мичиген би се разболела. За да го разреши овој чуден феномен, таа одлучила да постави скриена камера во нејзиниот дом, а тоа што го видела ја шокирало. На снимката, јасно може да се види дека нејзиниот сопруг Брајан секој …

Повеќе »

(Рецепт) Кафе во служба на убавината

Освен што не буди кафето е одлично и за нега: Еве на кои се начини можете да го употребите. Дури и ако не сте љубители на кафето после ова ќе го промените мислењето. Кафето има повеќе бенефити отколку што сте мислеле. Добро е за коса, кожа и за телото. Еве …

Повеќе »

Ја мачела несоница па се откажала од кафето на седум дена: Еве што се случило!

Денот без кафе на некои луѓе едноставно им е незамислив. Точно таков бил и за Аманда МекКој, која поради проблемот со несоницата одлучила да го исфрли кафето од својата дневна рутина и тоа на седум дена. А, своето искуство го споделила на Popsugar. „не само што лошо спијам, тешко ми …

Повеќе »

(ФОТО) Само две состојки кои сигурно ги имате дома и 20 минути дневно за потполно исчезнување на стриите

Нема жена која на некој дел од своето тело нема стрии… Без оглед дали нагло сте ослабнале или не сте ја негувале кожата за време ан бременоста – како последица од тоа се појавуваат стрии. Оние бели лузни кои го бележат нашето тело и од кои е многу тешко да …

Повеќе »

(ФОТО) Овие три нутритивно богати намирници можат да му помогнат на вашиот мозок и да го поправат памтењето

Не можете да се сетите каде сте ги оставиле клучевите, паричникот, мобилниот? Размислувате каде сте го паркирале автомобилот? Вакви проблеми многумина искусиле, а дополнително можат да донесат стрес, стареење, замор и дехидратација. За среќа, памтењето може да се поправи, важно е чинијата да се наполни со нутритивно богати намирници. Ако …

Повеќе »

Три секојдневни напитоци кои бргу ги топат килограмите

Кога држат диета многумина не се свесни дека е многу важно и што пијат бидејќи постојат некои пијалоци кои содржат голем број калории па така несвесно го саботираат самиот процес на слабеење. Многу е важно да обрнете внимание на нутритивните и енергетски вредности на секој напиток. Од друга страна постојат …

Повеќе »

Кафето го чува животот: Еве колку филџани кафе дневно треба да испиете за да ја одбегнете прераната смрт

Антиоксидансите во кафето го чуваат здравјето на срцето и го намалуваат ризикот од карцином – вели најновото истражување. Во Шпанија било извршено истражување кое опфатило 20 илјади луѓе на возраст од 25. до 60 години, кои биле следени низ цела деценија, и кое покажало дека 4. филџани кафе дневно го …

Повеќе »

Рецепт за кафе кое ги топи килограмите: Додајте 2. состојки и истопете го салото од стомакот!

Доколку обичното кафе го унапредите со следните состојки ќе добиете хит напиток кој ќе ви помогне во борбата со одвишните килограми. Се’ што ви е потребно е црно кафе, путер и масло богато со триглицериди. Иако содржи околу 500 калории и 51, грам масти, од кои 70 проценти се заситени …

Повеќе »