Tag Archives: кафе

Ја мачела несоница па се откажала од кафето на седум дена: Еве што се случило!

Денот без кафе на некои луѓе едноставно им е незамислив. Точно таков бил и за Аманда МекКој, која поради проблемот со несоницата одлучила да го исфрли кафето од својата дневна рутина и тоа на седум дена. А, своето искуство го споделила на Popsugar. „не само што лошо спијам, тешко ми …

Повеќе »

(ФОТО) Само две состојки кои сигурно ги имате дома и 20 минути дневно за потполно исчезнување на стриите

Нема жена која на некој дел од своето тело нема стрии… Без оглед дали нагло сте ослабнале или не сте ја негувале кожата за време ан бременоста – како последица од тоа се појавуваат стрии. Оние бели лузни кои го бележат нашето тело и од кои е многу тешко да …

Повеќе »

(ФОТО) Овие три нутритивно богати намирници можат да му помогнат на вашиот мозок и да го поправат памтењето

Не можете да се сетите каде сте ги оставиле клучевите, паричникот, мобилниот? Размислувате каде сте го паркирале автомобилот? Вакви проблеми многумина искусиле, а дополнително можат да донесат стрес, стареење, замор и дехидратација. За среќа, памтењето може да се поправи, важно е чинијата да се наполни со нутритивно богати намирници. Ако …

Повеќе »

Три секојдневни напитоци кои бргу ги топат килограмите

Кога држат диета многумина не се свесни дека е многу важно и што пијат бидејќи постојат некои пијалоци кои содржат голем број калории па така несвесно го саботираат самиот процес на слабеење. Многу е важно да обрнете внимание на нутритивните и енергетски вредности на секој напиток. Од друга страна постојат …

Повеќе »

Кафето го чува животот: Еве колку филџани кафе дневно треба да испиете за да ја одбегнете прераната смрт

Антиоксидансите во кафето го чуваат здравјето на срцето и го намалуваат ризикот од карцином – вели најновото истражување. Во Шпанија било извршено истражување кое опфатило 20 илјади луѓе на возраст од 25. до 60 години, кои биле следени низ цела деценија, и кое покажало дека 4. филџани кафе дневно го …

Повеќе »

Рецепт за кафе кое ги топи килограмите: Додајте 2. состојки и истопете го салото од стомакот!

Доколку обичното кафе го унапредите со следните состојки ќе добиете хит напиток кој ќе ви помогне во борбата со одвишните килограми. Се’ што ви е потребно е црно кафе, путер и масло богато со триглицериди. Иако содржи околу 500 калории и 51, грам масти, од кои 70 проценти се заситени …

Повеќе »

(ВИДЕО) Волшебна формула: Блогерка открила како за само 7. дена го отстранила целулитот!

Дали знаевте дека со помош на кафе и морски алги можете, само за една недела, да го елиминирате целулитот? Една блогерка открила трик кој дава извонредни резултати. Фара Дукаи со интернет слава се здобила благодарение на своите фантастични трикови за нега на лицето и телото, па одлучила да ги сподели …

Повеќе »

(ФОТО) Додајте 2 лажици во утринското кафе: Ги топи килограмите во текот на цел ден без никакво откажување!

Станува збор за крем за кафе, кој освен што е вкусен, одлично делува и на вашиот метаболизам. Ако и вие штом ги отворите очите пиете кафе, морате да го знаете ова. Станува збор за крем за кафе, кој освен што е вкусен, одлично делува и на вашиот метаболизам. Потребни состојки: …

Повеќе »

(ФОТО) Кире Лазаров информира: Македонските ракометари опуштени пред средбата со Шпанија!

Денес е денот на средбата помеѓу Македонија и Шпанија а сите љубители на ракометот, сигурно, денот го планираат според терминот на одигрувањето – вечерва во 20:30 часот. И’ додека секој си размислува како ќе играат нашите јунаци, репрезентацијата која во првиот круг беше најголемо изненадување на првенството, сигурно е дека …

Повеќе »