Tag Archives: јувентус

ЛЕГЕНДАТА НА ЈУВЕНТУС ПРЕЖИВЕАЛА ПЕКОЛ: Четворица разбојници упаднале во нивната вила и впериле пиштоли во него и сопругата!

Легендата на Јувентус, Клаудио Мартисио (33) изјавил дека вооружени разбојници извршиле напад на неговото семејство во Торино, впериле пиштоли кон неговата сопруга и ги ограбиле. Gazzetta dello Sport пренесува дека четворица разбојници на двојката им се заканувале со пиштоли и ги принудиле да предадат пари и други скапоцености. По нивното …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гестот на Роналдо од полувремето поради кој соиграчите го обожуваат!

На Јувантус можела да му помогне само магијата на кристиано Роналдо со помош на која со последниот воз се пласирал во четирифиналето на Лига на шампионите. Атлетико Мадрид „ги скршил“ во Шпанија со 2:0, а тогаш брилијантниот Португалец на својата стара муштерија и дал три гола и по којзнае кој …

Повеќе »

(ФОТО) Георгина посветила објава на Роналдо и објавила негова фотографија до детството

Георгина Родригез од трибините го гледала триумфот на Јувентус, кој нејзиниот партнер Кристиано Роналдо синоќа со хет трик го одвел во четирифиналето на Лига на шампионите. На грбот на 34. годишниот португалски мајстор, италијанскиот првак го надоместил заостатокот од 2:0 од првиот натпревар во Мадрид, а 25. годишната манекенка не …

Повеќе »

(ФОТО) Срамен и вулгарен потег на Симеоне: Објаснил зошто се фатил за “меѓуножјето“ и кому му била упатена пораката!

Атлетико во првиот двобој на осминафиналето на Лига на шампионите, во Мадрид, со 2:0 го победил Јувентус.Во првото полувреме немало премногу содржаен фудбал, но затоа во продолжувањето „пукало на сите страни“. Атлетико очајниот Јувентус „го убил“ и резултатот можел да биде поуверлив. Диего Коста промашил зицер, Гризман погодил статива, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Посебниот во негов стил: Ги провоцирал навивачите на „Јувентус“!

Во дербито на вечерта на Лига на шампионите, Манчестер Јунајтед во Торино го победил Јувентус со 2:1, постигнувајќи два гола во последните пет минути на натпреварот. Јувентус доминирал во текот на целиот натпревар, водел со 1:0, имал низа одлични шанси, при што два пати имале статива, но победата среќно и …

Повеќе »

Роналдо конечно открил зошто си заминал од Мадрид!

Фудбалерот на Јувантус, Кристиано Роналдо, во ексклузивно интервју за „Франс фудбал“ открил дека Реал Мадрид го напуштил поради претседателот Флорентино Перез… Португалецот минатото лето, после девет успешни години, ги напушти редовите на трикратниот, по ред, освојувач на Лига на шампионите. „Во клубот почувствував, посебно од претседателот, дека повеќе не ме …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кристиано Роналдо доби црвен картон во ЛШ – во солзи го напушти теренот:„Ова е срам за фудбалот, но Господ никогаш не спие“!

„Ова е срам за фудбалот, но правдата ќе биде задоволена. Сакаат да го уништат мојот брат, но Господ никогаш не спие“ Кристиано Роналдо неславно ја започна авантурата во Јувентус во Лигата на шампионите, со црвен картон. Иако можеби и престрого досуден, без некоја посебна причина сепак судијата го расипа неговото …

Повеќе »

(ВИДЕО) Манџукиќ и Роналдо не можеле да спијат: Одекнувало навредливо скандирање!

Јувентус денес во Валенсија игра натпревар од првото коло на Лига на шампионите, а играчите на „старата дама“ предводени со Кристиано Роналдо баш и’ не спиеле, ноќ пред пресметката. Месталја, стадионот на Валенсија е познат по вжештената атмосфера, темпераментните навивачи кои понекогаш знаат да ги преминат границите, а некои од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кристиано Роналдо конечно проработи: „Машината“ со два гола му донесе победа на „Јувентус“

Се чини дека историјата се повторува. Кристиано Роналдо секогаш тешко стартува во првенствата. така беше во „Реал“ а така започна и во „Јувентус“, се’ до вчера.. Кристиано Роналдо ги постигна првите голови во Серија А против Сасуоло и му помогна на Јувентус да ја постигне и’ четвртата победа во новата …

Повеќе »