Tag Archives: јувентус

Роналдо на лето го напушта Јувентус!?

Кристиано Роналдо на лето би можел да го напушти Јувентус, пишува Пиетро Балзано Прота, уредник на Radio Rossoneri. Confermo quanto detto: a fine stagione le strade della #Juve e di #Ronaldo potrebbero anche separarsi. Siamo a qualcosa poùdi un rumors, non ancora da classificarla come notizia concreta, ma ci sto …

Повеќе »

Многумина очекувале крај на кариерата: На легендарниот голман му пристигнува нов договор

Џанлуиџи Буфон беше и ќе остане институција на „Јувентус“. Легендарниот голман има 42. години, и минатото лето се очекувало да се збогува со фудбалот, но Јувентус му понудил едногодишен договор. Многумина со внимание следат што ќе се случи сега кога истекува потпишаното. Според италијанските медиуми, работите нема да се променат …

Повеќе »

(ФОТО) Се огласил играчот на Јувентус заразен со коронавирус: „Овој вирус не прави разлика – почитувајте ги правилата!“

Јувентус, синоќа во доцните часови објави дека нивниот фудбалер, Данијеле Ругани, е заразен со коронавирус. Во Италија, која во Европа е најпогодена (има повеќе од 12. илјади заразени и 827. мртви), и која е во карантин, се прекианти спортските натпреварувања и сеуште не се знае како истите ќе се приведат …

Повеќе »

Јувентус потврдил: Дефанзивец на италијанскиот великан е позитивен на вирусот корона!

„Ќе ги превземеме сите неопходни мерки на изолација и процедурите пропишани со закон, ќе ги тестираме сите кои биле во контакт со него“, се наведува во соопштението на клубот… Како што минува времето така и во светот на спортот се појавуваат се’ повеќе случаи на коронавирусот. Најзвучното име, засега, доаѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јувентус го платил Роналдо 105. милиони евра: Еве што добил со него!

КРИСТИЈАНО Роналдо е суперsвезда. Каде и да дојде, тој е проследен со армија на приврзаници. Во Реал Мадрид тој веројатно беше последниот играч кој одговараше на тоа што треба да биде „Галактико“. Тогаш во 2018. година го изненади фудбалскиот свет и договори трансфер во Јувентус. Веднаш во својата прва сезона, …

Повеќе »

Јуве никако да „се ослободи“ од Манџукиќ!

Не е тајна дека Јувентус сака да се ослободи од Марио Манџукиќ, од крајот на минатата сезона. Следела понуда од Катар и се чинело дека се’ се одвивало во таа насока. Сепак, играчот и клубот на крај не се согласиле. Наводно, имало некои контроверзии околу финансиите. Деновиве се шпекулира дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го фантастичниот гол на Роналдо кој го постигнал од 256 сантиметри висина!

Кристиано Роналдо му помогнал на Јувентус да дојде до три бода во италијанското првенство. Португалскиот фудбалер постигнал гол за победа од 2:1 кај Сампдорија. Италијанците измериле дека при постигнувањето на голот после нафрлувањето на Алекс Сандро, Португалецот скокнал 71. см и дека при ударот кон голот се нашол на висина …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо им се извинил на сите во Јувентус: Откриени причините за неговите фрустрации!

Кристиано Роналдо пред да замине на репрезентитивната акција со Португалија „ја средил“ ситуацијата во Јувентус. Ден после натпреварот со Милан (1:0), во понеделникот, Роналдо му се јавил на капитенот Џорѓи Чиелини за му се извини поради своето однесување. Имено, Португалецот, револтиран поради замената, го напуштил стадионот пред крајот на неделниот …

Повеќе »

(ФОТО) Не го дочекал крајот на дербито: Роналдо со пцости го напуштил теренот и си заминал дома!

КРИСТИАНО РОНАЛДО беше заменет во 55-та минута од дербито од 12. коло во Серија А, во кое неговиот Јувентус го совлада Милан со 1:0. Откако тренерот Маурицио Сари му сигнализирал да ја напушти играта, Роналдо налутено и со пцости на португалски јазик го напуштил теренот. Притоа, тој едвај се збогувал …

Повеќе »