Tag Archives: јувентус

ТРАНСФЕРИ – Италијански новинар открил во кој клуб ќе оди Роналдо после Јувентус

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ниту оваа сезона не успеа да ја освои Лигата на шампионите со Јувентус и остана без титулата шампион на Италија. Во Италија многу се пишуваше дека португалскиот напаѓач може да го смени клубот ова лето, но новинарот на Sport Mediaset, Клаудио Раимонди, тврди дека Роналдо ќе остане во …

Повеќе »

(ФОТО) Кристијано Роналдо во депресија

Кристијано Роналдо минува низ тежок период во дресот на Јувентус. Според „Gazeta delo Sport“, Португалецот е во своевидна депресија и доста го сменил однесувањето во последните неколку недели. Весникот посочува дека на лицето нема насмевка. „Повеќе не гледате навестување дека ужива во сè. Нервозен, иритантен, оддалечен од неговите колеги … …

Повеќе »

Италијанците тврдат дека Кристијано Роналдо бега од Италија

Наводно тој би сакал да замине во Англија Потресите во Јувентус продолжуваат. По спектакуларниот колапс на идејата на Ањели за Суперлигата на богати клубови и разделбата со Александар Чеферин и Европската фудбалска федерација (УЕФА), сега проблемите стануваат се поголеми, барем според италијанските медиуми. Според „Gazetta dello sport“, Кристијано Роналдо ја …

Повеќе »

Официјално – 12 великани формираат Супер лига!

Дванаесет големи европски клуба објавија дека создаваат ново натпреварување – Европската Супер лига (ЕСЛ). Клубовите основачи се: Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид, Челси, Барселона, Интер, Јувентус, Ливерпул, Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити, Реал Мадрид и Тотенхем. Нема клубови од Германија и Франција меѓу основачите. Буџет од 5 милијарди евра! Врз основа на …

Повеќе »

Tutosport: Ако Мбапе оди во Реал, Кристијано ќе заминево Париз

Според торински Тутоспорт, Кристијано Роналдо е на излезната врата од Јувентус, а ваквиот трансфер е уште поверојатен доколку трансферот за кој сите зборуваат се случи во Париз. Килијан Мбапе, наводно, ги известил челниците на Пари Сен Жmермен дека не сака повеќе да игра за тој клуб по 2022. година, кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јувентус ја победи Специја со 3:0: Погледнете го ГОЛОТ што го одбележа натпреварот!

ФЕДЕРИКО Киеса постигна прекрасен погодок во победата на Јувентус од 3:0 над Специја во 25. коло од италијанската Серија А. Тоа беше втор погодок на италијанскиот шампион на натпреварот, а тој падна во 71. минута, откако најголемиот дел од работата ја заврши Федерико Бернардески. ► КЛИКНЕТЕ ОВДЕ И ПОГЛЕДНЕТЕ ГО …

Повеќе »

Јувентус за половина година загубил еден Роналдо

Раководството на Јувентус ја објавила висината на загубите за околу половина година во сезоната 2020/2021. години и таа сума звучи астрономски. На крај, такви се загубите и на другите клубови и лиги во Европа поради пандемијата на коронавирусот, но 113,7 милиони евра на Јувентус сепак звучи како многу. Тоа е …

Повеќе »

Се подготвува нов договор: Роналдо во Јувентус до 38. години

Фудбалскиот клуб Јувентус подготвил нов договор за својот играч Кристијано Роналдо до јуни 2023 година. Роналдо во петок ќе наполни 36. години, а Тутоспорт објави дека Португалецот е еден од најважните играчи во црно-бело, поради што управата на клубот сака да ја продолжи соработката за една година. Договорот на Роналдо …

Повеќе »

Роналдо:„Никогаш не го гледав Меси како ривал!“

ЈУВЕНТУС ја победи Барселона со 3:0 во шестото коло од Лигата на шампионите и со тоа го освои првото место во групата откако загуби со 2:0 од истиот противник во Торино. Кристијано Роналдо постигна два гола од белата точка, еден додаде Вестон Мекени, и тоа беше првиот натпревар на теренот …

Повеќе »