Tag Archives: јута

(ФОТО) КОНЕЧНО ОТКРИЕНО КОЈ СТОИ ЗАД МОНОЛИТИТЕ КОИ ГО ЗБУНИЈА СВЕТОТ: Ги поставиле од многу интерсна причина – ЕВЕ КАКО СЕ НАПРАВЕНИ!

Група уметници застанале зад мистериозните монолити кои се појавија во различни делови на светот последните недели, а металните скулптури сега се нудат на аукција. Според светските медиуми, групата „Најпознат уметник“ (Most Famous Artist) објавила слики од монолитот на Инстаграм, велејќи дека чинат 45.000 УСД. Целиот хаос започнал на 18. ноември, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мистеријата продолжува: Уште еден „вонземски монолит“

Откако се појави еден мистериозен монолит, а потоа исчезна во американската држава Јута, а потоа друг се појави во Романија, мистеријата продолжува со новиот монолит што се појави во Калифорнија. „Гардијан“ објави дека нов мистериозен метален монолит се појавил во Калифорнија само една недела откако беше пронајден сличен сребрен столб …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИСТЕРИЈА СРЕДЕ ПУСТИНА: Тргнали да ги пребројат овците и наишле на метално чудо скриено меѓу карпите. Погледнете го обеликсот повисок од 3. метри!

Мистериозен метален предмет висок повеќе од 3,5 метри е пронајден во оддалечен дел од пустината во Америка. Металниот монолит, како што го опишаа, бил пронајден како „засаден“ во земјата, скриен во залив меѓу црвени карпи. Вработените во Институтот за заштита на дивиот свет во државата Јута, го забележале овој обелиск …

Повеќе »

(ВИДЕО) Доналд Трамп пазари во супермаркет

Американскиот претседател, Доналд Трамп, повторно сакал да се покаже во светло како вистински Американец. Во рамките на својата посета на Јута решил да скршне од протоколот и отишол во супермаркет. Секако, купил од најквалитетните копири, кои традиционално доаѓаат од Јута, и сам ја возел количката до касата, но…

Повеќе »