Tag Archives: јавност

(ФОТО) Повеќе нема стеги: Меган и Хари се бакнуваат во јавност!

И’ додека модните критичари последното јавно појавување на војвотката од Сасекс, Меган Маркл го набљудувале од моден аспект и повторно и доделија многу комплименти, она интересното е – Меган Маркл и сопругот, принцот Хари, јавно се бакнале. Меган Маркл го придружувала својот сопруг, војводата од Сасекс на поло меч. Но, …

Повеќе »

(ФОТО) Што се случува: Повеќе од две недели никој не ја видел Меланија Трамп!

Иако уште минатата сабота, после оперативниот зафат на бубрезите,Меланија Трамп е пуштена на домашна нега, американската прва дама никој не ја видел во јавност, а нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, тврди дека нема причини за грижа. Меланија Трамп последен пат во јавност е видена на 10. мај,кога Трамп им …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Според призорите од црква се чини дека принцот Вилијам не спие по раѓањето на третото дете

Се чини дека на принцот Вилијам откако го добил третото дете му недостасува сон па за време на мисата на Вестминстерската опатија е „фатен“ како едвај ги држи очите отворени… Пред влегувањето во опатијата со присутните се смеел и шегувал а во разговорот во еден момент открил и дека Кејт …

Повеќе »

(ФОТО) Популарната пејачка конечно проговорила за борбата со болеста: „Сите овие години живеев во страв дека мојата дијагноза ќе се дознае во јавноста!

Мараја Кери ја отворила душата и во интервју за магазинот „People“ конечно проговорила за најтешките години во својот живот и борбата со биполарното пореметување. По прв пат откако во 2001. година и било дијагностицирано биполарното пореметување, Мараја Кери, одлучила храбро да проговори за болеста со која се соочила. Како што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Причини за загриженост: што се случува со Меланија?

Дали жената на Доналд Трамп е среќна? Меланија Трамп, можеби, сакаше да има тивок и смирен (колку што е можно) живот како сопруга на еден милионер. Нејзиниот син да расте безгрижно и да го имаат целиот мир во светот што може да го направи бракот и да ја обезбеди. Само …

Повеќе »

(ФОТО) Емотивен момент на Михаел Шумахер: Фановите поради фотката на раб на солзи…

Семејството на Михаел Шумахер на социјалните мрежи продолжуваат со објавување на негови фотографии, а последната предизвикала лавина од емотивни реакции а некои дури и се расплакале… Минаа скоро четири години од тешката несреќа на седумкратниот првак која се случила на скијање, а до денес нема вистински информации за неговата здравствена …

Повеќе »