Tag Archives: јавност

(ФОТО) СРАМОТА: Фудбалер на Бока брутално ја претепал девојката – Таа се’ снимила и објавила!

Фудбалерот на „Боке Јуниорс“, Себастијан Вила (23) се нашол на удар на јавноста,но уште полошо – тој исто така е на удар на клубот за наводно тепање на својата девојка, Даниел Кортес, која на Инстаграм, ги објавила повредите и расекотините кои и ги нанел нејзиното момче. “За жал, морам да …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон конечно открила: Како е да излезеш пред фотографите само неколку часа по породувањето?

„Бевме новопечени родители, несигурни и неискусни, па беше предизвик да држиме новороденче таму…“ Кејт Мидлтон во големото интервју проговорила за бременоста, породувањето и мајчинството. Војвотката открила дека се соочувала со стравови како и секоја трудница, а открила и како е да се минува низ работи низ кои не минува скоро …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОРАДИ ОВА ИНТЕРВЈУ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО Е НА ЧЕКОР ДО ПОТПОЛН СЛОМ: Принцот Ендрју на бизарен начин објаснил дека не бил со малолетничка – гледачите рекле дека НЕ УМЕЕ НИТУ ДА ЛАЖЕ!

Британскиот принц Ендру, кој со месеци е во очи во јавноста поради наводна афера со осудениот педофил Џефри Епштајн, првпат даде пообемно интервју од апсењето и смртта на милијардерот, неуспешно бранејќисе од наводите. Интервјуто за БиБиСи, опишано на социјалните медиуми како „авион што паѓа на танкер со нафта“, е главна …

Повеќе »

(ФОТО) БЛАМАЖА – ЗА ЕДЕН ЧАС 100 ДОЛАРИ ЗА ДВА 150: Преписка со проститутка среде седница на парламент – Украина ја „тресе“ скандал во владеачката партија!

Пратеникот на партијата на претседателот на Украина, Владимир Зеленски, вчера беше во центарот на скандалот, откако биле објавени фотографии одпратеникот на кои се допишува со проститутка среде парламентарна седница. Во средата, една украинска веб страница пренела фотографија, во гро план,од екран на мобилен телефон на пратеникот Богдан Јаременко, 48-годишен поранешен …

Повеќе »

(ФОТО) ПОНИЖЕНА И ВОЗНЕМИРЕНА – КЕЈТ МИДЛТОН СЛИКАНА ВО КОСТУМ ЗА КАПЕЊЕ: Сите се прашувале како изгледа а не знаеле дека ова не смело да се случи!

Животот на кралското семејство е диктиран со утврдени правила и протоколи кои се востановени пред многу години, а сите членови се должни да се придржуваат до нив. Се чини дека тоа не важи секогаш за принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, кои се фатени во крајно несекојдневно издание, бидејќи се припадници …

Повеќе »

(ВИДЕО) Идната сопруга на Рамос гола пред камерите: Стриптиз снимка од Пилар Рубио од пред 14. години

Партнерката на капитенот на „Реал Мадрид“, Пилар Рубио со која има три сина, е во жижата на интересот не само во Шпанија туку и во светот… Имено, работите кои претходно ги правеле во животот дури сега добиваат важност.   Пилар Рубио, идната сопруга на капитенот на Реал Мадрид (свадбата е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се случил долгоочекуваниот момент: Меган Маркл и принцот Хари го покажале синот!

Погледнете на кого личи! View this post on Instagram Our first look at the family of Sussex💙💙💙 • #sussex #princeharry #meghanmarkle #babysussex #royalbaby #britishroyalfamily #england A post shared by Annie (@theroyalsofsussex) on May 8, 2019 at 4:46am PDT Гордата мајка рекла дека бебето од Сасекс има најсладок темперамент – многу …

Повеќе »

(ФОТО) Кралскиот фотограф тврди: Меган и принцот Хари ги заладиле односите!

„Хари, инаку, секогаш, комуницирал со медиумите. Но, некако, сега тоа е запоставено“, рекол бившиот кралски фотограф кој смета дека принцот во бракот е многу повеќе заштитнички настроен Иако се чини дека во бракот помеѓу Меган Маркл (37) и принцот Хари (36) цветаат ружи, со тоа не се согласил Артур Едвардс …

Повеќе »

(ФОТО) Деми Ловато видена првпат после предозирањето: Не изгледа како што би очекувале!

Американската глумица и пејачка, Деми Ловати, е видена првпат во јавност откако скоро умрела поради предозирање, кон крајот на јули, пренесуваат американските медиуми. Видена е како разговара со пријателка со која се нашла на кафе во пауза од рехабилитацијата. Иако многумина веројатно верувале дека ѕвездата ќе изгледа поинаку од обично …

Повеќе »