Tag Archives: јавност

(ВИДЕО+ФОТО) ПРВ ПАТ ПОСЛЕ ДРАМАТА – Се појавила првата фотографија на Ериксен после срцевиот удар!

Млад навивач објавил фотографија со данскиот фудбалер Кристијан Ериксен колабираше во 43-та минута од натпреварот помеѓу Данска и Финска во Копенхаген на 12. јуни, во првиот натпревар од групата Б на Европското првенство. Три недели по немилиот настан, во јавноста се појави првата фотографија од Ериксен. Младиот Данец, Бјорн Биндзус, …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИНЦОТ СЕ ВАКЦИНИРАЛ: Вилијам испратил порака до медицинските работници

ПРИНЦОТ Вилијам објави дека во вторникот се вакцинирал против вирусот корона. Тој им се заблагодарил на сите медицински работници кои учествуваат во процесот на вакцинирање. On Tuesday I received my first dose of the COVID-19 vaccine. To all those working on the vaccine rollout – thank you for everything you’ve …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Хари прв пат после погребот снимен во јавност – Одржал говор за важноста на вакцинацијата!

Принцот Хари се појавил во јавноста, по прв пат, во неделата по погребот на неговиот дедо, принцот Филип. Тој учествувал на концерт за обединување на светот, чија цел е да се подигне глобалната свест за важноста на вакцинацијата. Сите присутни му аплаудираа на Хари за неговиот говор. „Здраво на сите. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во пресрет на Оскарите се појавиле белешки на член на Академијата: Ги исплукал номинираните филмови!

Престижните Оскари се одржуваат ноќта од 25. на 26. април, а во пресрет на церемонијата, во јавноста се појавиле белешките на еден член на Академијата, пишува Hollywood Reporter. Дури осум играни филмови се натпреваруваат во трката за Оскар, а за номинациите и победниците одлучуваат членовите на Академијата со гласање секоја …

Повеќе »

(ФОТО) После раѓањето на ќерката Меган и Хари се повлекуваат од јавноста!

Поради преголемата медиумска помпа по емитувањето на интервјуто што принцот Хари и Меган Маркл и го дадоа на Опра Винфри, двајцата решиле, на почетокот на летото, да направат мала пауза. На почетокот на летото, кога ќе им се роди второто дете, семејството ќе се повлече од јавниот живот некое време …

Повеќе »

(ФОТО) ШПАНИЈА – Родена е како маж а спиела со многу фудбалери на Реал Мадрид

„Спиев со многу фудбалери, повеќето беа од Реал Мадрид…“ Медиумскиот истап на најпознатиот транссексуалец во Шпанија, Амор Ромеира, крена голема прашина во Шпанија. „Спиев со многу фудбалери, повеќето беа од Реал Мадрид. Дури и се заљубив во еден. Тој беше најубавиот играч во лигата. Јас не кажав никому за тоа. …

Повеќе »

(ФОТО) Кејти Пери првпат во јавност после породувањето

Поп-sвездата Кејти Пери беше фотографирана рано утрово како купува кафе и намирници во локалната продавница во Малибу. Ова е првпат јавноста да има можност да ја види, уште од моментот кога ја роди ќерката Дејзи Блум. Кети се породи на 27. август годинава, само еден ден пред да го објави …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Михаел Шумахер испратил емотивно писмо до јавноста

На 29. декември 2013. година, Михаел Шумахер сериозно се повреди додека скијал на француските Алпи. Тој не се има појавено во јавноста од тој ден, а семејството ги крие информациите за неговата состојба. “Тој е во најдобри можни раце и ние се трудиме да му помогнеме. Разберете нè, ​​ги следиме …

Повеќе »

(ФОТО) СРАМОТА: Фудбалер на Бока брутално ја претепал девојката – Таа се’ снимила и објавила!

Фудбалерот на „Боке Јуниорс“, Себастијан Вила (23) се нашол на удар на јавноста,но уште полошо – тој исто така е на удар на клубот за наводно тепање на својата девојка, Даниел Кортес, која на Инстаграм, ги објавила повредите и расекотините кои и ги нанел нејзиното момче. “За жал, морам да …

Повеќе »