Tag Archives: јавност

(ФОТО) Ѕвездата на акционите филмови едвај го држи чекорот со својата свршеница која е 38. години помлада од него

Долф Лундгрен (64), кој остана запаметен по улогата на Иван Драго во филмот „Роки 4“ и неговата свршеница, фитнес инструкторката Ема Крокдал (26), биле фотографирани во Лос Анџелес и, секако, уште еднаш предизвикаа многу внимание. И двајцата во спортски варијанти се обиделе да ги избегнат папараците, но јасно е дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ПОЈАВИЛА „НЕВИДЛИВАТА ПРИНЦЕЗА“ – НАВОДНАТА ЉУБОВНИЦА НА ПУТИН ЗА ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТ ОТКАКО РУСИЈА Е ПОД САНКЦИИ и наводите дека е повторно бремена – Сите гледале само во ОВА!

Наводната љубовница на Владимир Путин и наводната мајка на неговите два сина се појавила во јавноста за прв пат откако западните влади воведоа санкции кон Русија поради инвазијата на Украина. Поранешната носителка на златен олимписки медал, Алина Кабаева (39), која наводно има семејство со лидерот на Русија, не ги коментирала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПАЛАВ ЧЕТИРИГОДИШНИК – Принцот Луис ја замолчувал Кејт, луѓето коментираат: „А ова да и се случеше на Меган, ќе ја распнеа…“

Четиригодишниот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцот Луис, повторно се најде во центарот на вниманието додека членовите на британското кралско семејство се појавија на балконот на Бакингемската палата, каде кралицата Елизабета ги поздрави собраните четвртиот и последен ден на одбележувањето на нејзината платинеста годишнина. Луис стоел покрај постариот …

Повеќе »

(ФОТО) Брус Вилис за прв пат е виден во јавноста по веста дека е болен: „Се уште ништо не е загубено!“

Легендарниот актер Брус Вилис по прв пат е виден во јавност откако беше објавено дека боледува од афазија, односно нарушувања на говорот. Тој бил фотографиран со пријател во ресторан во Брентвуд, Калифорнија. Потсетуваме дека неговото семејство пред шест недели излезе со соопштение: „Сакаме да ве информираме дека нашиот сакан Брус …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ – ПРВО ЈАВНО ПОЈАВУВАЊЕ НА МЕЛАНИЈА ТРАМП ПО НАПУШТАЊЕТО НА БЕЛАТА КУЌА: Поранешната прва дама никогаш не изгледала подобро!

Меланија Трамп не е во медиумите откако ја напушти Белата куќа, а потоа како „гром од ведро небо“ дошла најавата за емисијата на телевизијата Fox news, во која поранешната прва дама на Америка премиерно беше прикажана по речиси една и пол година откако ги напушти најпознатата и најистакнатата куќа во …

Повеќе »

(ФОТО) Принцезата Шарлин по лекувањето по прв пат во јавност

Ова е прво семејно излегување откако Шарлин се врати од лекување. Монегашката принцеза Шарлин се појави на трката на Формула 1 Монако Е-Прикс придружувана од нејзиниот сопруг принцот Алберт и близнаците принцот Жак и принцезата Габриела. Тоа е, воедно, прв пат нацијата да ја види јавно по шест месеци кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИТЕ ЗБОРУВААТ ЗА НЕА – МЕГАН МАРКЛ КОНЕЧНО ВО ЈАВНОСТ: Вниманието го привелекол необичен детал, сите зборуваат за тоа, а еве ја СИМБОЛИКАТА што се крие зад тоа

Актерката Меган Маркл се појави на онлајн панелот „DealBook“ организиран од „The New York Times“, на кој се дискутираше за важноста на економијата и еднаквоста на жените. Војвотката од Сасекс особено внимание посвети на темата платено породилно отсуство за кое неодамна напиша отворено писмо до Конгресот. Но, на социјалните мрежи …

Повеќе »

(ФОТО) КЕЈТ МИДЛТОН ПРЕДИЗВИКАЛА ГНЕВ ВО ЈАВНОСТА: Поради овој потег негативните коментари само се нижат!

Војвотката успеа да добие лавина негативни коментари и тоа само поради изборот на стајлинг Кејт Мидлтон успеа да го разбуди гневот на многу луѓе со изборот на стајлинг. Имено, добро е познато дека војвотката во текот на годината неколку пати се појавува на јавни собири во исти фустани, но дека …

Повеќе »

(ФОТО) Надал речиси никогаш не се појавува во јавност со сопругата, а сега направиле исклучок со причина

Рафаел Надал важи за тенисер кој љубоморно ја чува својата приватност и ретко се појавува во јавноста со сопругата Марија Франциско Переља. Сепак, тие одвреме-навреме прават исклучок… Марија и Рафа се појавиле заедно во Мадрид за да ја одбележат десетгодишнината од Фондацијата Рафа Надал. Тенисерот ја основа фондацијата заедно со …

Повеќе »