Tag Archives: јавна соба

Познатиот комичар Влад Илиќ во ново, ексклузивно издание!

На 2-ри Април во Public Room, публиката ќе има можност за прв пат да го види Влад Илиќ – младиот, талентиран, македонски комичар во своето оригинално издание – со комичниот материјал со кој настапува низ Англија! Влад Илиќ повеќе од две години живее и твори во Англија каде активно настапува …

Повеќе »

Public Room: Денот на жената го славиме со Дина Јашари и другари

На 8-ми Март во Public Room со почеток во 21 часот ќе ја гледаме Дина Јашари заедно со другари со специјален настап по повод Денот на жената. Дина Јашари е несомнено една од најсветлите млади ѕвезди на Македонската музичка сцена која минатата година, покрај бројните настапи на музичките фестивали низ …

Повеќе »

Вечерва стартува „Андерфест“: Нова шанса за настапи на младите бендови!

Второто издание на долгоочекуваниот фестивал Андерфест ќе се одржи на 2. и 3. октомври во Јавна соба во Скопје. Поради пандемијата Ковид 19, бројот на посетители ќе биде строго ограничен. Влезот останува бесплатен за сите оние кои сакаат да го следат настанот во живо, но ќе има мапи или билети …

Повеќе »

Јавна соба со нови содржини!

Уште една богата неделна програма: 13.02. // 17:00 – Финансиско кафе со КД Фондови Дознајте како да управувате со личниот буџет. facebook event link 13.02. // 18:00 – Coffee with an expert На кафе со Роланд Сајмон учиме за брендинг! facebook event link 13.02. // 19:30 – Отворен час со …

Повеќе »

Неделна програма на Јавна соба

18.01. // 22:00 – Македонски Шлагери И оваа година продолжуваме да ги пееме најубавите македонски хитови, на поткровјето на Јавна Соба. facebook event link 19.01. // 19:00 – Отворен час со Кристина Леловац Kако изгледа формалниот тренинг на актерите? Што е она што актерите го учат? Ако си љубител на …

Повеќе »

Што ви подготви Јавна соба за последните денови во декември?

Оваа седмица имаме: 26.12. // 20:30 – Хуманитарна Забава X2 Хуманитарна забaва за собирање на средства наменети за деца кои живеат во социјално загрозени семејства. facebook event link 27.12. // 21:30 – Четврток во Јавна Соба Џез концерт со празнични вибрации. facebook event link 28.12. // 17:00 – Петок после …

Повеќе »

Денеска почнува осмата „Недела на дизјан“ во Скопје

Осмото издание на Недела на дизајнот во Скопје почнува денеска, а ќе трае до 25 ноември. Овогодинешната платформа се одржува во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“ и во галеријата „Лукс“. Оваа година земја фокус е Германија, а ќе се претстави со 12. светски познати дизајн студија, како и …

Повеќе »

(ФОТО) Јавна соба со нови содржини за оваа седмица!

Оваа седмица во нашите соби: 08.11. // 21:30 – Џоле Грујовски – „Reflection” | Kонцертна промоција на албум Музика и пијачка, во четврток! facebook event link 09.11. // 21:00 – Photographers Night Дружење со фотографи и промоција на една супер пијачка, во петок! Џин-тоник на -50%. facebook event link 10.11. …

Повеќе »

Што ќе се случува оваа седмица во Јавна соба?

ЌЕ ДУВАМЕ ЛИ СВЕЌИЧКИ ЗАЕДНО? Оваа седмица имаме: 18.10. // 18:00 – Coffee with an Expert Дискусија за потребните вештини за да се биде конкурентен во 21ви век. facebook event link Билет: 150 мкд Пријавување на: ina@publicroom.org 23.10. // 21:30 – Concert: Igor Lumpert & Innertextures Концерт на маестралниот џезер …

Повеќе »