Tag Archives: јапонија

(ВИДЕО) Дали светот конечно доби наследник на Брус Ли?

Руесеи Имаи има осум години. Живее во Јапонија,а починатиот глумец и мајстор на боречки вештини Брус Ли, му станал идол благодарение на филмовите кои ги гледал со родителите. Поради Брус Ли почнал да тренира под надзор, кога неговиот талент за боречките вештини бил потврден. Денес први склекови, оди на раце …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја разликата помеѓу српски и јапонски воз

Возовите на Балканот се навистина во очајна состојба и многумина ги избегнуваат како средство за превоз на патници. Имаме стари пруги и многу стари и неисправни возови кои многу често доцнат и знаат да се расипат. На социјалната мрежа Фејсбук се појави видео на кое е направена споредба на брзините …

Повеќе »