Tag Archives: јак имунитет

(Рецепт) Мед и ореви во служба на јакнење на имунитетот

Познато е дека медот придонесува за подобро здравје, и ако во тегла со оваа моќна состојка ставите ореви, ќе добиете вистинска бомба за имунитет. И’ медот и оревите се многу здрава храна што го зајакнува имунолошкиот систем, содржи голема доза на важни витамини и минерали, така што тие имаат корисен …

Повеќе »

Медицинска сестра (63) никогаш не била болна: Ова е тајната на луѓето кои се здрави како дрен, а се’ е многу едноставно!

Освен биолошките склоности, некои животни навики ја прават разликата помеѓу луѓето со слаб и јак имунитет… Валери Пејџендарм е една од оние луѓе кои никогаш не се разболуваат, или, ако тоа веќе им се случи, поблаг облик од болеста ги погодува само неколку пати во животот. Повеќето луѓе знаат слично …

Повеќе »

Стар рецепт за јакнење на имунитетот, подобро железо и крвна слика: Потребен ви е мед и уште 3. здрави намирници

Природен лек од 4 состојки за зајакнување на имунитетот, лекување на анемија и подобрување на состојбата на железо во крвта – еве како да го направите сами! Медот е храна што се користи во природната медицина со векови и се знае дека одлично влијае на состојбата на имунитет, pH вредност …

Повеќе »

(Рецепт) ЗАЈАКНЕТЕ ГО ОРГАНИЗМОТ – Напоиток кој го стимулира имунитетот кај децата и возрасните: За да се заштитите од грип и вируси ПИЈТЕ ГО ОВА СЕКОЈ ДЕН!

Зајакнете го вашето тело пред есента и инвазијата на нови вируси и грип… Ако телото функционира непречено, имунолошкиот систем доживува помалку стрес. Можете да му обезбедите на организмот имунолошка одбрана со еден пијалок. Сето тоа се наоѓа во пијалок направен од јаболков оцет, лимон и мед. Сите компоненти на овој …

Повеќе »

Зајакнете го имунитетот со намирници и бидете ЗДРАВИ КАКО ДРЕН!

Исхраната игра непроценлива улога за нашето тело, и неопходно е да се подели на помали оброци неколку пати на ден. Изборот на храна е исто така многу важен, и најдобро е да консумирате свежо сезонско овошје и зеленчук, интегрални житарки, посно месо како пилешко, мисирка или риба, што ќе му …

Повеќе »

СОВЕТИ НА СТРУЧЊАЦИ ЗА БОРБА СО КОРОНА ВИРУСОТ: Имунитетот најдобро се јакне со овие 3. витамини!

Во овој период, правилната селекција на храна е од најголемо значење Силниот имунитет е важен во борбата против корона вирусот. Само силен организам може да и се спротивстави на оваа болест која не бира кого го напаѓа. Правилниот избор на храна е многу важен, а особено е важно да се …

Повеќе »

Медицинска сестра (63) никогаш не била болна: Ова е тајната на луѓето кои се здрави како дрен, а се’ е многу едноставно!

Освен биолошките склоности, некои животни навики ја прават разликата помеѓу луѓето со слаб и јак имунитет… Валери Пејџендарм е една од оние луѓе кои никогаш не се разболуваат, или, ако тоа веќе им се случи, поблаг облик од болеста ги погодува само неколку пати во животот. Повеќето луѓе знаат слично …

Повеќе »