Tag Archives: јајца

(ВИДЕО) Солена пита од компири, јајца и сланина

Состојки за подлогата: 450 г компири 3 лажици маслиново масло 2 лажички сол (по вкус) 1/2 лажичка црн пипер 1 лажица рендан пармезан Состојки за филот: 5 јајца 200 мл млеко 1 домат 50 г млад кромид 100 г сланина 100 г сирење кое се топи како чедар 1 лажичка …

Повеќе »

(ФОТО) Тортички од јајца

Состојки: 6 јајца 250 мл млеко 170 г спанаќ малку сол, црн пипер 1 црвена пиперка 50 г чедар Подготовка:добро изматете ги јајцата со млекото, додајте зачини, уфрлете го ситно сечканиот спанаќ, пиперката исечкана на коцки и иситнетиот чедар. Намрсете го калапот за мафини, со масло или путер, и истурете …

Повеќе »

(ФОТО) Гибаница од стоен леб: Сиромашно јадење со богат вкус!

Не го фрлајте лебот ако ви остане од вчера, туку испробајте го ова штедливо но фантастично јадење Потребно е нешто повеќе од половина час да се напрви оваа фантастична гибаница од стоен леб. Со малку фантазија и малку издвоено време стариот леб кој би го фрлиле ќе добие сосема нов …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чоколаден колач од само две состојки!

Вкусен десерт за кој не ви треба многу време ниту пари.Најдобро се служи со сладолед од ванила или свежо овошје… Потребно е: 4 јајца 250 г чоколадо за готвење Подготовка: рерната вклучете ја на 170 степени. Истопете го чоколадото, на пареа или во микробранова рерна. Одвојте ги жолчките од белките. …

Повеќе »

(ФОТО) Искористете ги велигденските вишоци: Јајца „облечени во“ месо

Состојки: 500 г. мелено месо 4 6 помали јајца, или 20 – инна од препелица сол, црн пипер 1 главичка кромид, ситно сечкан, или рендан 2 лажици кечап (по вкус и лут сос) 2 лажици лебни трошки 1 јајце, одвоено на жолчка и белка масло за пржење дополнителни лебни трошки …

Повеќе »

(ФОТО) Искористете ги велигденските јајца: Тиролска салата

Состојки: 1 марула 2 јајца 80 г пршута (тенко исечена) 10-тина маслинки 1 китка ротквици 3 кришки леб малку пармезан (рендан) 2 лажици јаболков оцет 4 лажици маслиново масло 1 чешне лук малку сол, црн пипер малку масло за готвење Подготовка: Јајцата тврдо сварете ги (искористете ги тие од Велигден) и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Три рецепти за најслатки велигденски гнезда!

Вкусни и декоративни, колачи кои ќе ја разубават вашата велигденска трпеза! Чоколадно гнездо Потребно е: шпагети од ориз чоколадо за готвење чоколадо или бомбони во облик на јајце путер Подготовка:истопете го чоколадото. Шпагетите искршете ги на големина од 8. до 10. см., ставете ги во чинија и на нив истурете …

Повеќе »

(ФОТО) Мали совети за почетници: Свежина на јајцата и одбегнување пукање при варење

Свежината на јајцата можете да ја проверите така што ќе ги вроните во сад со ладна вода. Ако јајцата потонат значи дека се свежи. За да одбегнете пукање на јајцата при варењето, во водата ставете и’ лажица оцет. Друг рецепт е во водата да се стави сол, и јајцата да …

Повеќе »

Најдобар колач од две состојки

Добар колач е нешто што бараме особено во текот на викенд, кога трпезата е убаво да се зачини со нешто слатко. Овој предлог ќе го обожувате бидејќи за овој десерт ви треба малку време и само два продукти. Порталот “Living On A Dime” подготвил неколку слатки изненадувања а ова е …

Повеќе »