Tag Archives: јајца

(ВИДЕО) Магично шарени велигденски јајца: Најубава и најлесна техника за фарбање до сега!

Ќе ви треба сосема обичен и достапен материјал… За нај шарените велигденски јајца ќе ви треба следново: 50 мл оцет, влажни марамчиња, гумички за тегли, неколку гел бои за јајца. Марамчето натопете го во оцет, исцедете па со него завиткајте го вареното јајце. На врвот ставете ластиче. Ставете заштитни ракавици, …

Повеќе »

ЧУВАРИ НА МЛАДОЛИКОСТА – Список на намирници кои го поттикнуваат производството на колаген: Благодарение на оваа исхрана таа на лицето нема ниту една брчка!

Повратете го младешкиот изглед во многу кус рок… Количината на колаген во кожата е одговорна за младешкиот изглед, а исчезнува со возраста. После 40-година,започнува драматично да опаѓа, а надворешните фактори и нашето однесување кон телото дополнително го забрзуваат овој процес. Дали знаете што се предизвикува забрзано разложување на колагенот? Стрес …

Повеќе »

(Рецепт) ИСКУСТВА – ЕДНО ЈАЈЦЕ И ЛУТИ ПИПЕРЧИЊА ГО КОНТРОЛИРААТ ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА! Јадете ги вака неколку дена и ќе се ПРЕПОРОДИТЕ!

Дијабетесот е многу честа болест. За да го спречите, треба да јадете здрава храна и да се ослободите од стресот и вознемиреноста. Ако веќе страдате од оваа болест, треба да знаете дека не е крај на светот, само треба да пиете лекови навреме и да јадете здраво. Не вреди да …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ СОБЛЕКОЛ СРЕДЕ ЕМИСИЈА и сите ги шокирал со својот изглед – во седмата деценија!

И’ во седмата деценија од животот, славниот бодибилдер се пофалил со совршено вајано тело и мускули. Петар Челик има освоено 18. титули на Светскиот шампион за 55. години како што тренира и сè уште се натпреварува. Петар многу се грижи за неговиот изглед, а во изминатите 70. години изел 200.000 …

Повеќе »

(ФОТО) САМО 4 СОСТОЈКИ И 10 МИНУТИ ЗА КОЛАЧИЊА КОИ СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Состојките сигурно ги имате дома!

За подготовка на чоколадните колачиња потребни ви се 10. минути. Вкусни се, бргу се подготвуваат и тоа од само 4. состојки. Доколку ви се јаде нешто слатко, а не би сакале да минувате премногу време во кујната тие се вистинско решение за вас… Од смесата која се подготвува во миг …

Повеќе »

ЗА ДОБРО ЗДРАВЈЕ И ЛИНИЈА – НУТРИЦИОНИСТКА ОТКРИВА: Јадете јајца на овој начин за појадок и ќе бидете сити и вити!

Нутриционистка ги наведува сите придобивки од јадење јајца за појадок, а особено ги истакнува варените јајца Јајцата се полни со хранлива вредност, даваат чувство на ситост и се омилена храна за повеќето луѓе, особено за појадок. Но, многу луѓе ги избегнуваат заради уверувањето дека се полни со холестерол. Но, нутриционистката …

Повеќе »

ПОБЕДЕТЕ ГО ДИЈАБЕТЕСОТ – Др Мајкл Морли со години лекува заболени од дијабетес тип 2: Ваков појадок ја држи болеста под контрола!

Дијабетесот тип 2 се смета за многу сериозна состојба и доколку не се лекува може да доведе до сериозни здравствени компликации Некои едноставни промени во животниот стил можат да помогнат во спречување или контролирање на вашата состојба. Овој вид дијабетес предизвикува проблеми на организмот со производство на инсулин. Како резултат …

Повеќе »

(МЕНИ) Новак Ѓоковиќ конечно ја открил неговата „диета“: Силата на уста влегува!

Прославениот тенисер Новак Ѓоковиќ има специјално мени кое му овозможува повеќечасовно вежбање и исцрпувачки натпреварувања. Еве што се’ се наоѓа на менито на првиот рекет на светот. Неговата секојдневна исхрана се состои до јајца, варива, јатки, свежо месо, риба, пилешко месо, одредени млечни производи, овошје и зеленчук. Житарки и скроб …

Повеќе »