Tag Archives: извоз

(ВИДЕО+ФОТО) КРАЈ ЗА „ПОРТАТА НА ПЕКОЛОТ“: Мистериозниот пожар кој гори со децении, наскоро ќе биде изгаснат

Претседателот на Туркменистан, Гурбангули Бердимухамедов наредил да се изгасне „Портата на пеколот“, односно пожарот кој со децении горел во голем пустински кратер со гас. Бердимухамедов сака да го изгасне пожарот поради еколошки и здравствени причини, како и поради обидот за зголемување на извозот на гас. Според Би-Би-Си, кратерот Дарваз во …

Повеќе »

Производите на Винчини и’ во Јужна Кореја

Покрај многубројните држави во кои извезува, Макпрогрес започна со извоз и во Јужна Кореја. Нова земја каде потрошувачите може да вкусат од македонските производи на Винчини. Овој успех се должи благодарение на квалитетот и прифатливите цени на производите и секако на развојната стратегија на компанијата да оствари диверзифициран пласман во …

Повеќе »