Tag Archives: извлекување

(ВИДЕО+ФОТО) ФОТОГРАФИИ КОИ ГО ОБИКОЛИЈА СВЕТОТ! КАМИОН НА РАБ НА ПРОВАЛИЈА, ТРИ ДЕНА ГО ИЗВЛЕКУВАЛЕ: „Само ја следев навигацијата!“

Почетокот на 2022 година беше многу драматичен на северот на Кина. Во областа на градот Гангзи во провинцијата Шанкси се случи инцидент чии фотографии го обиколија светот и само со голема среќа беа избегнати сериозни последици. Возачот на камионот ги следел упатствата на ГПС навигацискиот уред и на тој начин …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сакал да извлече заглавен Масерати а потоа се случило нешто сосема неочекувано…

MASERATI бил заглавен на плажа во песок, што може да тргне наопаку? Попаметните луѓе зборуваа за еволуцијата на човекот, но практичното снаоѓање во просторот и времето се најдобрите показатели за тоа од каде сме дојдени и каде одиме. И приказната оди вака. Некој не размислуваше премногу, па се упати кон …

Повеќе »