Tag Archives: изненадување

(ВИДЕО) Била шокирана кога видела што има под регистрацијата на нејзиниот автомобил: „Се тресам“

ВИДЕО снимено од претприемачка од Лос Анџелес, Ешли Естрада, стана вирално откако открила дека Apple AirTag е скриен зад регистарската табличка на нејзиниот автомобил. „Буквално се тресам, погледнете што најдов на мојот автомобил“, вели Ешли вознемирена во видеото што е прегледано преку 15. милиони пати на „Тикток“. На снимката, другата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Rolling Stone: Ова е најдобрата песна на сите времиња!

Угледниот музички магазин Rolling Stone за прв пат по 17. години ја освежи својата листа со топ 500. најдобри песни на сите времиња. Оригиналната листа беше објавена во 2004. година, и оттогаш многу се сменија, некои нови уметници созреаа, а некои нови музички изрази го најдоа својот пат до листата. …

Повеќе »

(ФОТО) Сите се смееле на оваа куќарка со чуден облик додека не ја виделе нејзината внатрешност

На прв поглед, навистина не изгледа привлечно. Сместена помеѓу патот и реката, на мала парцела во форма на триаголник, оваа куќа ќе привлече поглед само затоа што не верувате дека некој ќе изгради дом таму. Меѓутоа, кога ќе ја видите внатрешноста, ќе разберете зошто нејзините фотографии брзо се проширија низ …

Повеќе »

(ВИДЕО) УБАВ ГЕСТ – ДВЕЈН ЏОНСОН ЗАПРЕЛ АВТОБУС ПОЛН СО ПАТНИЦИ: Луѓето биле воодушевени кога го виделе, но не очекувале дека ќе СЛЕДИ ОВА!

Актерот Двејн Џонсон ги воодушевил фановите ширум светот кога покажал дека може да живее како и сите обични луѓе, но само до еден момент. Имено, тој одлучил да се прошета по крајот и во таа прилика снимал влог, сепак, не бил сам долго време. Поминувајќи покрај автобус полн со туристи, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради пандемијата мајка не го видела синот повеќе од една година – Погледнете ја нивната средба!

Еден млад човек не ја видел својата мајка повеќе од една година поради пандемијата со корона вирус. Во договор со неговиот очув, тој одлучил да ја изненади. На мајката и било кажано дека на гости доаѓа пријател на очувот, кој се појавил пред вратата со маска и капа. Во еден …

Повеќе »

Оскарот донесува нешто ново:„Гледајте се за да не испуштите нешто!“

Пет песни номинирани за овогодинешните Оскари ќе бидат изведени на покривот на новиот музеј на Академијата за филмска уметност и наука во мало рибарско гратче во Исланд, во обидот продуцентите да го освежат форматот на шоуто погодено од пандемијата на Ковид 19 Ѕвездата на „Хамилтон“, Лесли Одом Јуниор ќе биде …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПАНДЕМИЈА ВО ИТАЛИЈА – НЕМА ТУРИСТИ НО ТУКА СЕ ДЕЛФИНИТЕ: Во Венеција е се пусто поради локдаунот а потоа се појавиле прекрасните гости!

Два делфини запливале низ каналот во Венеција недалеку од плоштадот Свети Марко, што воодушевило многу Италијанци. Овој пат, тоа не се лажни вести. Имено, кога започна пандемијата на коронарниот вирус, поради што Венеција беше напуштена затоа што немаше туристи, се појави веста за делфините кои пливаат во каналите. Сепак, се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КРАЛСКИ – Принцот Хари и Меган Маркл „упаднале“ на час по поезија: Нивната постапка сите ги воодушевил!

Меган Маркл и принцот Хари приредиле изненадување и ги воодушевиле сите љубители на поезијата. Меган Маркл и принцот Хари „упаднале“ меѓу група млади поети и им приредиле изненадување за цел живот! Минатиот викенд, војводата и војвотката од Сасекс се приклучиле на виртуелен час по поезија за тинејџери организиран од непрофитната …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕКРАСЕН ПОТЕГ НА ПОЖАРНИКАРИТЕ: На тригодишно момче му приредиле незаборавно роденденско изненадување!

Едно момче обожава да ги гледа пожарникарите од неговиот прозорец… Тригодишно момче по име Оливер живее веднаш до пожарникарската служба во Јужен Јоркшир, а според неговата мајка, тој од прозорецот на неговата спална соба секој ден обожава да ги гледа пожарникарите како вежбаат. Кога дознале дека тој ќе го прослави …

Повеќе »